Կրկին հրթիռակոծվել է Ստեփանակերտը. կա տուժած
Օրվա ընթացքում Արցախի բնակավայրերում իրադրությունը եղել է կայուն լարված, հայտնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից: ։
Ստեփանակերտում հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է մինչև ժամը 18։30-ը։
Քիչ առաջ հրթիռակոծվեց քաղաքը։ Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա մեկ տուժած։
ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները վիրավորին առաջին օգնություն են ցուցաբերել և տեղափոխել բուժհաստատություն։Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Մարտակերտում` օրվա ընթացքում երկու անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը։ Թշնամին քաղաքի վրա փորձել է կիրառել ռազմավիացիա։
Մարտունի քաղաքում իրադրությունը դարձյալ անհանգիստ է եղել։ Այստեղ կեսօրին թշնամական կողմը ծանր հրետանի է կիրառել` հարվածել քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին։

Степанакерт снова подвергся обстрелу
Ситуация в населенных пунктах Арцаха в течение дня была стабильно напряженной. Спокойная обстановка в Степанакерте сохранялась до 18:30, сообщает Госслужба по ЧС Арцаха.
«Недавно город подвергся обстрелу. Среди мирного населения есть 1 пострадавший. Спасатели Государственной службы по чрезвычайным ситуациям оказали раненому первую помощь – доставили в лечебное учреждение, его жизни ничего не угрожает.
В Мартакерте сигнал воздушной тревоги звучал дважды за день. Противник попытался применить по городу военную авиацию.
Ситуация в Мартуни снова была неспокойной. Здесь во второй половине дня противник применил тяжелую артиллерию для поражения гражданской инфраструктуры.
Относительно спокойная ситуация сохраняется в Аскеранском, Кашатагском и Шаумянском районах», – говорится в сообщении.