Հայտնի են դարձել Մուրադովի և Տոնոյանի միջև բանակցությունների որոշ մանրամասներ
Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ կորպուսի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը երեկ բանակցություններ է վարել հայ հրամանատարների հետ, որոնց ընթացքում քննարկել է առաքելության մանրամասները։ Տեղեկությունը ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է պարբերականի աղբյուրը ռուսական խաղաղապահ ուժերի շտաբից:
«Կողմերը քննարկել են Լաչինի միջանցքում և Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահների տեղակայման և դիտակետերի տեղակայման տարբեր խնդիրներ, այդ թվում՝ անվտանգության հարցեր»,-նշել է աղբյուրը։
Նրա խոսքով՝ ռուս խաղաղապահների հրամանատարությունը «փոխգործակցություն է կազմակերպել» նաև Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հետ:
Նախօրեին ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի գլխավոր օպերատիվ վարչության պետ Սերգեյ Ռուդսկոյը հայտնել էր, որ մեկ օրում Լեռնային Ղարաբաղ են տեղափոխել 414 ռուս խաղաղապահներ և մի քանի տասնյակ մադարատար ու այլ մեքենաներ, ինչպես նաև ութ ուղղաթիռ և անօդաչու թռչող սարքեր:
Ընդհանուր առմամբ, խմբավորման կազմում պետք է լինի 1960 զինվորական՝ հրաձգային զենքով, 90 զրահամեքենա, 380 ավտոմեքենա և այլ տեխնիկա:

Стали известны некоторые детали переговоров Мурадова с Тонояном
Командующий российским миротворческим корпусом в Нагорном Карабахе генерал-лейтенант Рустам Мурадов накануне провел переговоры с армянскими военачальниками, в ходе которых обсудил детали миссии, сообщил РИА «Новости» источник в штабе российских миротворческих сил.
«Стороны обсудили различные аспекты ввода миротворцев и выставления наблюдательных постов в Лачинском коридоре и Нагорном Карабахе, в том числе вопросы безопасности», – отметил источник.
По его словам, командование российских миротворцев «организовало взаимодействие» также и с Минобороны Азербайджана.
Накануне начальник Главного оперативного управления Генштаба ВС РФ Сергей Рудской сообщил, что за сутки в Нагорный Карабах перебросили 414 российских миротворцев и несколько десятков автомобилей и других машин, а также восемь вертолетов и беспилотники.
Всего группировка должна состоять из 1960 военных со стрелковым оружием, 90 бронетранспортеров, 380 автомобилей и другой техники.