Զոհրաբ Մնացականյանը և Սերգեյ Լավրովը քննարկել են ԼՂ-ում ռազմական գործողությունների ավարտի մասին եռակողմ հայտարարության կետերի իրականացումը
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների լիակատար դադարեցման մասին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի համատեղ հայտարարության դրույթների իրականացումը, հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
«Կողմերը քննարկել են Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի՝ նոյեմբերի 9-ի հայտարարության դրույթների գործնական իրականացման հետ կապված հարցերը։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվել տարածաշրջանի բարդ հումանիտար իրադրությանը և դրա հետ կապված խնդիրների լուծմանը»,-ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Главы МИД Армении и РФ обсудили вопросы с практической реализации положений трехстороннего заявления
Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел России Сергея Лаврова и министра иностранных дел Армении 3ограба Мнацаканяна. Об этом сообщает «Арменпресс» со ссылкой на официальный сайт МИД РФ.
«Стороны обсудили вопросы, связанные с практической реализацией положений заявления премьер-министра Республики Армения, президента Азербайджана и президента Российской Федерации от 9 ноября с.г. Особое внимание уделено сложной гуманитарной ситуации в регионе и решению связанных с этим задач.