ՌԴ-ից ՀՀ ուղևորվել է ռազմական տրանսպորտային ավիացիայի 20 Իլ-76 ինքնաթիռ
Վերջին մեկ օրվա ընթացքում Ռուսաստանից Հայաստան ուղևորվել է Ռուսաստանի Օդատիեզերական ուժերի ռազմական տրանսպորտային ավիացիայի 20 Իլ-76 ինքնաթիռ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Հայաստան են ուղարկվել ավելի քան 20 ծանր մեքենաներ կցորդներով և ավելի քան 170 խաղաղապահ:
Խաղաղապահ խնդիրների իրականացման և հակամարտության գոտում իրավիճակի մոնիտորինգի գործողությունների համակարգումն իրականացվում է շուրջօրյա ՌԴ պաշտպանության ղեկավարման ազգային կենտրոնի կողմից:
Նոյեմբերի 9-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ստորագրել են համատեղ հայտարարություն Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունները դադարեցնելու հետ կապված: Պատերազմը դադարեցվել է նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 01:00-ից, ռուս խաղաղապահները մուտք են գործում Լեռնային Ղարաբաղ: Ընդհանուր առմամբ, նախատեսվում է ներգրավել 1960 ռուս զինծառայող, 90 զրահամեքենա, 380 միավոր ավտոմոբիլ և հատուկ տեխնիկա:

За прошедшие сутки из России в Армению вылетели 20 военно-транспортных самолетов Ил-76
За прошедшие сутки 20 военно-транспортных самолетов Ил-76 ВКС России вылетели из России в Армению. Как передает «Арменпресс», Минобороны России сообщает, что в Армению отправлено более 20 большегрузных автомобилей с прицепом и более 170 миротворцев.
Выполнение миротворческих задач и координация мероприятий по мониторингу ситуации в зоне конфликта осуществляется Национальным центром управления обороны РФ в круглосуточном режиме.
9 ноября президент России Владимир Путин, премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев подписали совместное заявление о прекращении боевых действий в Нагорном Карабахе. Война была остановлена 10 ноября, с 01:00 часов, российские миротворцы вошли в Нагорный Карабах. В целом планируется задействовать 1960 российских военнослужащих, 90 бронемашин, 380 единиц техники и спецтехники.