Ինչպես դուրս գալ Նիկոլի 2020-ից
Աշխարհը 2021–ում է, իսկ Հայաստանը՝ ոչ։ Մեզ մոտ դեռ 2020 թվականն է։ Նոր տարին չի եկել։ Ու չի գալու այնքան ժամանակ, մինչև Հայաստանի վրայից չմաքրենք դավաճանության, պարտության ու խայտառակության խորհրդանիշին։
2020–ը Նիկոլի տարի էր։ Նա միշտ ատել է Արցախը, ղարաբաղցիներին ու Հայոց բանակը։ Նման մարդը գտածո էր թուրքերի ու ադրբեջանցիների համար։
2020–ին Նիկոլ Փաշինյանի հրամանատարությամբ մենք կորցրեցինք Արցախի պետականությունը, ղարաբաղցիները դարձան փախստական, Հայոց բանակը դե ֆակտո գրեթե չկա։
Բոլորիս ուշադրոթյունը, բնականաբար, մարդկային ու տարածքային կորուստների վրա է, բայց չմոռանանք, որ մենք նաև միլիարդավոր դոլարների հասնող զինտեխնիկայի կորուստ ենք ունեցել։ Դրա վերականգնումը հսկայական ջանքեր ու միջոցներ է պահանջելու։
Ինչ մնում է Հայաստանին, ապա այն խիստ պայմանականորեն կարելի է անկախ պետություն անվանել, քանզի մեր անվտանգությունն ապահովվում է բացառապես Պուտինի միջոցով։ Թուրքիան մարշ–բրասոկով չի մտնում Հայաստան, իսկ Ադրբեջանը չմտավ Ստեփանակերտ՝ ի հեճուկս Փաշինյանի բռնած գծի ու ի հաշիվ ռուսական գործոնի։
2020–ին մենք կորցրեցինք հազարավոր տղաներ, որոնց թիվը մեզ չեն ասում։ Չեն ասում գերիների, անհետ կորածների, վիրավորների, հաշմանդամների թվերը։ Կրկին խաբում են, կեղծում ու թաքցնում։ Ինչպես որ 2018–ի մայիսի 8–ից սկսած։ Ինչպես որ պատերազմի 44 օրերին։
Սուտը, կապիտուլյացիան, անկումը շարունակվելու են այնքան ժամանակ, քանի դեռ Նիկոլը վարչապետի աթոռին է։ Ինքը աղբյուրի վրա նստած հրեշն է, որը ցամաքեցնելու է մեր երկիրը։
Նիկոլը հասկանում է, որ իր ընդդիմությունը կուսակցությունները չեն, առանձին խմբերը չեն։ Իր ընդդիմությունը Հայաստանի Հանրապետությունն է։ Ինքը պայքարում է ՀՀ–ի դեմ, քանզի վերջինս իրենից հաշիվ է պահանջելու արածների ու չարածների համար։ Նիկոլն ուզում է հաշիվ պահանջողին վերացնել, որ իր հաշիվներին ոչինչ չսպառնա, որ հայ ժողովուրդը հավերժ մնա չարաբաստիկ 2020–ում։
2021 մտնելու անհրաժեշտ նվազագույն պայմանը, հետևաբար, նոր իշխանության ձևավորումն է՝ առանց Նիկոլ Հայաստանը։ Նոր տարին միայն այդ դեպքում կգա։

Как выйти из 2020-го Никола
Мир в 2021-ом, а Армения – нет. У нас всё еще 2020-ый год. Новый год не наступил. И не наступит до тех пор, пока мы не очистим Армению от символа предательства, поражения и позора.
2020-ый был годом Никола. Он всегда ненавидел Арцах, карабахцев и Армянскую армию. Подобный человек оказался находкой для турок и азербайджанцев.
В 2020-ом под командованием Никола Пашиняна мы потеряли государственность Арцаха, карабахцы стали беженцами, Армянской армии де-факто практически нет.
Внимание всех нас, естественно, заострено на человеческих и территориальных потерях, но не будем забывать, что мы потеряли также военную технику на миллиарды долларов. Ее восстановление потребует колоссальных усилий и средств.
Что касается Армении, то называть ее независимым государством можно лишь условно, так как наша безопасность обеспечивается исключительно посредством Путина. Турция не вторгается в Армению марш-броском, а Азербайджан не вошел в Степанакерт вопреки проводимой Пашиняном линии и в силу российского фактора.
В 2020-ом мы потеряли тысячи парней, точное число которых нам не сообщают. Не сообщают также количество пленных, без вести пропавших, раненых, инвалидов. Снова обманывают, фальсифицируют и скрывают. Точно так же, как это было начиная с 8 мая 2018-го. Точно так же, как это было на протяжении 44 дней.
Ложь, капитуляция и свободное падение продолжатся до тех пор, пока Никол находится в кресле премьера. Он – сидящий у родника дракон, который осушит нашу страну.
Никол понимает, что его оппозицией являются не партии и отдельные группы. Его оппозицией является Республика Армения. Он борется с РА, так как она потребует у него ответов за сделанное и несделанное. Никол хочет ликвидировать истца, чтобы ему ничего не угрожало и чтобы армянский народ навсегда остался в злосчастном 2020-ом.
Следовательно, минимально необходимым условием вхождения в 2021-ый является формирование новой власти, Армения без Никола. Новый год наступит лишь в этом случае.