Նարկոսկանդալ ոստիկանությունում. կրկին ասպարեզում է Շիշ բռնողը
Նկարի ներքևի հատվածում կարմիր բերետավորների 2-րդ վաշտի հրամանատար Ադամյան Վլադն է, վերջինս հայտնի է Կրիստալ Վլո մականունով: Որպեսզի հասկանալի լինի, թե ում մասին է խոսքը, հավելենք, որ Վլոն Արտակ Թովմասյանի կազմակերպված անհնազանդության ակցիայի ժամանակ քաղաքացու քիթը կոտրող ոստիկանն է: Հաղորդում է «Դեժավյու» տելեգրամյան ալիքը։
Ուրեմն մի քանի օր առաջ վերջինիս ՔՈԳ վարչության նարկոյի բաժինը բռնել է կրիստալ տեսակի թմրամիջոցի գործի շրջանակներում, ըստ տեղեկությունների վերջինիս հետ նույն գործով թաթախված է նաև 1- ին վաշտի հրամանատար Միքայել Այվազյանը (նկարում վերևից աջինը):
Միքայելը ոստիկանությունում, ինչպես ասում են, անտեր տղա չէ, նա հանդիսանում է հանրահռչակ Ադիկի (կարմիր բերետների ծառայության համակարգող) մտերիմը:
Հասկանալի է, որ մտերիմ-կոլեգայական ավանդույթներով փորձում են իրեն նյութերով չանցկացնել, որպեսզի շղթան չբացահայտվի:
Մեր աղբյուրը չի բացառում հավանականությունը, որ թեմաի մեջ նաև փայ ունի Ադիկը և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ: Թերևս հենց սա է պատճառը, որ կարմիր բերետավորներին ստիպում են ցուցմունքներ տալ բռնող օպերների վրա։
Այնպես չէ, որ այս նարկոսկանդալից միայն մեր աղբյուրներն են տեղյակ: Թեմային քաջածանոթ են ոստիկանապետը, Նիկոլի Շիշ բռնողը, Շիշ բռնողի եղբայր Նաիրին և պատգամավոր Հակոբ Սիմիդյանը: Անձամբ Փաշինյանին շատ է դուր եկել այս սկանադալը, վերջինս իր Շիշ բռնողին ու վերոգրյալ մյուս կամակատարներին հանձնարարել է տաք պահել թեման և որպես կոմպրոմատ օգտագործել կարմիր բերետավորների դեմ: «Խառը ժամանակներ են, մեկ էլ տեսար ժողովրդի դեմ բիրտ ուժ կիրառելու հարցում բերետավորները զադնի դնեն, դե էդ ա բգներից բռնելու լավ առիթ է»,-Փաշինյանի այս տողերը լոպազավարի կրկնել է Շիշ բռնողը երևանյան ակումբներից մեկում՝ ցույց տալով, թե ինքն այնքան մտերիմ է Նիկոլի հետ, որ տիրապետում է նման գաղտնի խոսակցությունների։

Наркоскандал в полиции Армении – «Дежавю»
«В нижней части фотографии командир второй роты «красных беретов» Влад Адамян, известный как «Кристалл Вло». Чтобы было понятно, о ком речь, добавим, что это полицейский, сломавший нос гражданину во время акции, организованной Артаком Товмасяном.
Несколько дней назад отдел по наркотикам ГУУР в рамках дела о наркотиках поймал его. По сведениям, в том же деле замешан командир первой роты Микаэл Айвазян (на фото справа вверху).
Микаэл в полиции, как говорится, не бесхозный парень, он близкий человек известного Адика (координатору службы «красных беретов»).
Понятно, что в соответствии с традициями, пытаются своих близких не проводить по материал, чтобы цепь не была раскрыта.
Наш источник не исключает вероятность того, что в теме есть и Адик и другие высокопоставленные чиновники. Вероятно, именно в этом причина того, что «красных беретов» заставляют давать показания на оперативников», – пишет тг-канал.
По данным источника, о наркоскандале прекрасно информирован начальник полиции, приближенные Никола Пашиняна. Причем Пашиняну он очень понравился, он даже поручил приближенным использовать тему в качестве компромата против «красных беретов».
«Смутные времена, а вдруг понадобится применить силу против народа, а «красные береты» станут отказываться, вот и хороший повод схватить их за горло», - эти слова Пашиняна нагло повторил известный как «держатель бутылки» (депутат Айк Саркисян) в одном из клубов, демонстрируя свою близость к Николу и осведомленность», – пишет канал.