Կոչ եմ անում իմ մարտական ընկերներին համախմբվել բանակի շուրջ և պաշտպանել երկիրը բոլոր այն անձանցից, ուժերից, որոնք վտանգում են մեր հայրենիքի անվտանգությունը
Մեր երկրի համար այս օրհասական պահին՝ կոչ եմ անում իմ մարտական ընկերներին, համախմբվելու բանակի շուրջ և պաշտպանել երկիրը բոլոր այն անձանցից, ուժերից, ովքեր վտանգում են մեր հայրենիքի անվտանգությունը։
Համախմբման, մեկ բռունցք դառնալու այս կարևոր հանգրվանային փուլում, պայքարելու, հայի տեսակը պահելու, մեր հայրենիքը հետագա ցնցումներից զերծ պահելու համար չկա այլ ելք, քան միահամուռ պայքարը Նիկոլ Փաշինյանի և նրա քաղաքական հենարանի հեռացումը։
Համոզված եմ, որ ուժային կառույցների մեր գործընկերները, պատվախնդիր սպաները, սպային հատուկ կեցվածք կընդունեն և կանեն այն, ինչ բխում է մեր հայրենիքի և մեր քաղաքացիների շահերից։

В этот судьбоносный для нашей страны момент призываю своих боевых товарищей сплотиться вокруг армии и защитить страну
В этот судьбоносный для нашей страны момент призываю своих боевых товарищей сплотиться вокруг армии и защитить страну от всех лиц, сил, которые ставят под угрозу безопасность нашей Родины.
На этом важном этапе консолидации, превращения в один кулак, для борьбы, сохранения армянской идентичности, защиты нашей Родины от дальнейших потрясений нет другого выхода, кроме сплоченной борьбы ради отстранения Никола Пашиняна и его политической опоры.
Убежден, что наши коллеги из силовых структур, имеющие честь офицеры выступят с присущей офицеру позиции и сделают то, что исходит из интересов нашей Родины и наших граждан.