Հեղափոխականներն իրենք իրենց պարգևատրում են «խրամատը» լքելու համար. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը պարգեւատրել է իր ընկերոջը՝ ԱԺ աշխատակազմի արդեն նախկին ղեկավար Տիգրան Գալստյանին, ով օրերս զբաղեցրած պաշտոնից ազատման դիմում գրեց՝ հայտարարելով, որ տեղափոխվում է մասնավոր սեկտոր։
«Աշխատանքային պարտականությունները գերազանց եւ բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար Ազգային ժողովի նախագահի հուշանվերով պարգեւատրել Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանին»,-նշված է Միրզոյանի կարգադրության մեջ։
Նշենք, որ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի աշխատավարձը 793 հազար 680 դրամ է։ Հեղափոխությամբ իշխանության եկածները, որոնք պատրաստ էին անձնուրաց ծառայել հայրենիքին, պետությանը եւ այն էլ՝ նախկինների կողմից թալանված ու լքված երկրին, որոնք հայտարարում էին, թե պատրաստ են ոտքով աշխատանքի գնալ-գալ եւ վերջ տալ պադավատապետությանը, այսօր, փաստորեն, նախընտրում եմ մասնավոր սեկտորի առավել բարձր աշխատավարձը ու իրենք իրենց պարգեւատրում՝ խրամատը լքելու համար անգամ։
Մենք հիշում ենք, թե նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը քանիցս է անխնա քննադատության ենթարկվել Նիկոլ Փաշինյանի կողմից, թե դրայվը չհերիքեց, եւ Երեւանի քաղաքապետ աշխատելու ընթացքում նախընտրեց բարձր աշխատավարձով մասնավոր աշխատանքը»:

Пришедшие к власти премируют сами себя даже за то, что покидают «окопы» – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет, что спикер парламента Арарат Мирзоян премировал своего друга, уже бывшего руководителя Аппарата Национального собрания Тиграна Галстяна, который на днях подал заявление об освобождении от должности в связи с переходом на работу в частный сектор.
«За отличное выполнение служебных обязанностей наградить руководителя Аппарата – генерального секретаря Национального Собрания Тиграна Галстяна памятными подарками председателя Национального Собрания», – отмечается в распоряжении спикера парламента.
Отметим, что зарплата руководителя аппарат Национального собрания составляет 793 тысяч 680 драмов.
«Пришедшие к власти в результате революции, которые готовы были самоотверженно служить родине, государству и т.д., разграбленной и покинутой «прежними» стране, которые заявляли, что готовы идти на работу пешком и отказаться от служебных машин, сегодня фактически предпочитают работать в частном секторе и получать более высокую зарплату, при этом награждают сами себя даже за то, что покидают «окопы».
Мы помним, сколько раз Никол Пашинян подвергал критике бывшего мэра Карена Карапетяна за то, что ему «не хватило драйва» и предпочел должности мэра Еревана работу в частном секторе и высокую зарплату», – пишет газета.