Պետք է պահանջել որպեսզի կառավարությունը վերադարձնի Հիմնադրամի կողմից տրամադրված գումարը
Երեկ ստացել եմ տարբեր երկրներում բնակվող հայերից բազմաթիվ զանգեր։ Հարցը մեկն էր` ինչպես հետ ստանանք մեր կողմից նվիրաբերած գումարը հիմնադրամից։ Բոլորին տվել եմ հետևյալ պատասխանը.
գումարը հետ ստանալ պետք չէ, հիմնադրամը դատի տալ պետք չէ։ Պետք է պահանջել որպեսզի կառավարությունը վերադարձնի Հիմնադրամի կողմից տրամադրված գումարը։ Ի վերջո, գումարը Հիմնադրամում չէ, որ անհայտացել է, այլ կառավարությունում։
Իսկ նիկոլին ևս մեկ անգամ հորդորում եմ արագ լուծում տալ այս հարցին։
Մի քանի օր անց կրկին կբացեմ այս, իբրև թե ծախսված, գումարի հետ կապված որոշ փակագծեր։
Ինչպես արդեն նշել եմ` մինչև վերջին կոպեկ հետ եք տալու։
Հ.Գ. Մի թերագնահատեք իմ կապերը սփյուռքում և ՀՀ կառավարությունում, ես տեղեկացված եմ ամեն ինչից։ Նույնիսկ ավելի շատ, քան Հիմնադրամի ղեկավարությունը։

Нужно потребовать, чтобы правительство РА вернуло переданные ему Фондом средства
Вчера мне позвонили проживающие в разных странах наши соотечественники. Вопрос у всех один: как получить обратно те суммы, которые они пожертвовали?
Я им ответил, что не стоит подавать в суд на Фонд, нужно потребовать, чтобы правительство РА вернуло переданные ему Фондом средства. Поскольку сумма эта исчезла после перечисления на счет правительства.
А Никола еще раз призываю решить данный вопрос.
Позже расскажу о других подробностях касательно пропавшей суммы. Как уже отмечал ранее, вернете все до последней копейки.
P.S. Не стоит недооценивать мои связи в Диаспоре и Правительстве РА, мне известно больше, чем руководству Фонда.