Բանաստեղծ Վահե Արսենի համար ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսությունն անհասկանալի է
«7օր»–ի հետ զրույցում բանաստեղծ Վահե Արսենն ասել է, թե ընդհանրապես երկխոսությունը լավ բան է, սակայն Հայ ազգային կոնգրեսի և իշխանության երկխոսությունն անհասկանալի է համարում։
–Մինչև այդ, իրենք ամենավերջին բառերով քարկոծում էին այս նույն իշխանությանը։ Միակ ճանապարհը, գտնում էին, որ իշխանափոխությունն է։ Հիմա ինչպե՞ս է, որ երկխոսում են։ Չեմ հասկանում իրենց։ Չէ՞ որ իշխանությունը չի փոխվել, նույնն է։ Դա ինձ համար անհասկանալի է,–ասել է բանստեղծը։
Վահե Արսենը համոզված է նաև, թե անհնար է, որ արտահերթ ընտրություններ լինեն, քանի որ արտահերթ ընտրությունների հասնելու համար հասարակական ընդվզում չկա, իսկ իշխանություններն էլ ժողովրդին զսպելու համար ակտիվ քայլեր են կատարում։ Այս ենթատեքստում նրա համար անհասկանալի է նաև, թե ինչի շուրջն են երկխոսելու ՀԱԿ–ն ու իշխանությունը։
–Իրենք խնդիր էին դնում իշխանություններից ազատվել և հետո հանկարծ սկսում են երկխոսել նրանց հետ։ Սա արդեն տարօրինակ է,–ավելացրել է Վահե Արսենը։

Проведение диалога между АНК и властями непонятно для меня – поэт Ваге Арсен
В беседе с «7or» поэт Ваге Арсен заявил, что вообще приветствует диалог, но его проведение между Армянским национальным конгрессом и властями считает непонятным.
«До этого они высказывались о тех же властях самыми последними словами. Единственным выходом, по их мнению, была смена власти. Как это получилось, что они вступили в  диалог? Я не понимаю их. Ведь власти не изменились, остались теми же. Это непонятно для меня», - отметил поэт.
Ваге Арсен убежден и в невозможности проведения внеочередных выборов, так как нет общественного бунта для того, чтобы добиться этого, а власти предпринимают активные действия с целью сдержать народ.
В этом контексте для него непонятно и то, что станет темой диалога между АНК и властями.
«Они ставили задачей избавиться от властей, а теперь вдруг начинают вести с ними диалог. Это уже странно», - добавил Ваге Арсен.