Բորիս Նեմցովի դուստրը պսակադրությունից կարճ ժամանակ անց բաժանվել է հայ ամուսնուց
Հանգուցյալ Բորիս Նեմցովի և Եկատերինա Օդինցովայի 19-ամյա դուստրը՝ Դինան, հայտնել է ամուսնուց՝ 21-ամյա Դիմիտրի Մաթևոսովից բաժանվելու մասին, որի հետ շքեղ հարսանիքը տեղի էր ունեցել նախորդ տարվա հուլիսին։ Նևցովան լուրը հայտնել է Ինստագրամում․ Դինան չի հայտնել բաժանության պատճառը, սակայն մանրամասն պատմել է, թե ինչպես հաղթահարում կյանքի այս բարդ շրջանը։
«Մենք բաժանվել ենք։ Ես չեմ նշի պատճառը, սակայն այն բավական ծանրակշիռ է՝ առանց կասկածի ավարտելու 4 տարվա հարաբերություններն ու ամուսնությունը։ Ես ու Դիման միմյանց նկատմամբ չեզոք վերաբերմունք ենք պահպանում։ Եթե համացանցում մեր ամուսնալուծության մասին հարցազրույց տեսնեք, այն կեղծ է։ Մենք չենք մեկնաբանում։
Մանուկ հասակում ամուսնալուծությունը պատկերացնում էի որպես որբերգություն։ Ֆիլմերում հոգնած, տխուր կանանց էի տեսնում, որոնք մոխրագույն շապիկներ էին կրում և չարացած ու հարբած տղամարդկանց։ Արդյունքում պարզվեց՝ ամեն ինչ ավելի լավ է։ Ամուսնալուծության պատճառների խորությունն ինձ մեկ ամիս խորը ցավ էր պատճառում։ Բայց ես ոչ մի անգամ չեմ կասկածել, որ բաժանվելու որոշումը ճիշտ է։ Մենք բաժանվում ենք, որովհետև կան բաներ, որոնք, իմ ըմբռնմամբ, անհամատեղելի են ամուսնության հետ։ Այլևս ոչ մի կերպ հնարավոր չէ ուղղել դրանք։ Ամբողջ ընտանիքն աջակցել է ինձ։ Ես հաշտվեցի ու հասկացա, որ հարկավոր է հեռանալ»,-ասել է Դինան։
Դինա Նեմցովան հայտնել է, որ ամուսնուց բաժանվելուց հետո դեպրեսիայի մեջ չհայտնվելու հարցում իրեն օգնել են պարապմունքները համալսարանում, պարբերական մարզումներն ու ժամանակը, որը նա անցկացրել է մտերիմների ու հարազատների հետ։
«Ինձ այս պատմության մեջ ամենաշատն այն է ցավեցրել, որ ես, իսկապես, ցանկանում էի, որ լավ լիներ։ Ես «մայրիկի ընկերուհու դուստրն» էի, որն ամեն ինչ ճիշտ է արել ու «լավ օրինակ եղել»»,-գրել է Դինան։

Дочь Бориса Немцова Дина развелась с мужем-армянином вскоре после венчания
19-летняя дочь покойного Бориса Немцова и Екатерины Одинцовой – Дина – объявила о разводе с мужем, 21-летним Димитрием Матевосовым, пышная свадьба с которым состоялась только в конце июля прошлого года. Новостями девушка поделилась в своем «Instagram»: Дина не уточнила причину расставания, однако подробно рассказала, как переживает этот непростой период в своей жизни.
«Мы развелись. Причину я называть не буду, но она достаточно весомая, чтобы выйти из 4 лет отношений и брака без сомнений. С Димой мы сохраняем нейтральное отношение друг к другу. Если вы увидите в интернете интервью на тему нашего развода – это фейк. Мы не комментируем. В детстве я представляла развод как трагедию. В фильмах видела уставших печальных женщин в серых кофтах и злых мужчин в запое. В реальности все оказалось лучше. Осознание глубины причин развода медленно в течение месяца догоняло меня и причиняло глубокую боль. Но я ни разу не сомневалась в правильности решения разойтись. Ведь мы расстаемся, потому что есть вещи, которые в моем понимании с браком несовместимы. Их уже никак не исправить. Вся семья меня поддержала. Я смирилась и поняла, что нужно уходить», – поделилась Дина.
Дина Немцова рассказала, что не впасть в депрессию после расставания с мужем ей помогли занятия в университете, регулярные тренировки и время, которое она проводила вместе со своими родными и близкими.
«То, что ранило меня больше всего в этой истории – это то, что я правда хотела как лучше. Я была той самой «дочерью маминой подруги», которая все сделала правильно и была «хорошим примером», – сказала Дина.