«Նաիրիտ»–ի աշխատակիցները նախագահական նստավայրի առջև բողոքի գործողություն են իրականացնում
Այս պահին ՀՀ նախագահի նստավայրի առջև «Նաիրիտ» գործարանի մի խումբ աշխատակիցներ բողոքի գործողություն են իրականացնում։
Նրանք բողոքում են, որ արդեն երեք ամիս է՝ աշախատավարձ չեն ստացել, և խնդրում են, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր անմիջական ղեկավարության տակ վերցնի «Նաիրիտ» գործարանի խնդիրը։
Նրանց խոսքերով՝ գործարանն արդեն տևական ժամանակ է՝ պարապուրդի է մատնված, արտադրանք չի տալիս, իրենք աշխատավարձ չեն ստանում, գներն էլ գնալով բարձրանում են, և գոյատևելը փաստորեն դառնում է գրեթե անհնար։
5 հոգուց բաղկացած ցուցարարների պատվիրակություն է կազմվել և մտել նախագահի նստավայր՝ բանակցությունների համար, իսկ մարդիկ սպասում են պատասխանի։

Сотрудники «Наирита» проводят акцию протеста у президентского дворца
На данный момент у президентской резиденции РА группа сотрудников завода «Наирит» проводит акцию протеста.
Они жалуются на то, что уже три месяца не получают зарплату, и просят президента Сержа Саргсяна взять под свое непосредственное руководство проблему завода «Наирит».
По словам участников акции протеста, уже длительное время завод не дает производства, сотрудники не получают зарплату, а так как цены постепенно повышаются, существование фактически становится почти невозможным.
Делегация в составе пяти демонстрантов была пропущена в президентский дворец для переговоров, а остальные дожидаются ответа.