ՀԱԿ գրասենյակը նամակ է պատրաստել Մարդու իրավունքների պաշտպանի համար
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք՝ ՀԱԿ ակտիվիստները ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արմեն Մարտիրոսյանին ուղղված նամակ էին պատրաստել՝ բողոքելով իրենց իրավունքների ոտնահարման դեմ։ «7 օր»-ի հետ զրույցում ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը նշել է, որ այդ նախաձեռնությունը ժողովրդինն է և ինքը տեղյակ չէ, նամակն արդեն ուղարկվել է թե ոչ։
-Բայց ՀԱԿ գրասենյակը նամակ է  պատրաստել Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի համար այս 5 օրերին տեղի ունեցած դեպքերի նկարագրությամբ, կից նաև ներկայացնելու ենք DVD, որտեղ տեսանյութով երևում են ոստիկանների գործողությունները,- ասել է նա և հավելել, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի աշխատակազմի ղեկավար Վահե Ստեփանյանը իր նախաձեռնությամբ եկել էր Հյուսիսային պողատա և կոչ արել համբերել ևս երկու օր։ Այն հարցին, թե ի՞նչ նկատի ուներ նա «2 օր համբերեք» ասելով՝ Լևոն Զուրաբյանն պատասխանեց, թե չգիտի։

АНК подготовил письмо омбудсмену
Как мы уже сообщали ранее, активисты АНК-а подготовили письмо омбудсмену РА Армену Мартиросяну,  в котором они жалуются на нарушение своих прав. В беседе с «7օր» распорядитель АНК-а Левон Зурабян отметил, что эта инициатива принадлежит народу и он не в курсе, письмо уже отправлено или нет.
- Офис АНК-а подготовил письмо офису омбудсмена по поводу событий, имевших место за эти 5 дней. К нему будет приложено DVD, на котором можно наглядно увидеть действия полицейских, - сказал Л.Зурабян, добавив, что руководитель офиса омбудсмена Ваге Степанян по собственной инициативе пришел на Северный проспект и призвал потерпеть еще 2 дня. На вопрос о том, что он имел в виду, говоря «потерпите 2 дня», Левон Зурабян ответил, что не знает.