Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 228 նոր դեպք
Հոկտեմբերի 7-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 228 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 1 711 մարդ, մահացել է 28 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 626 058, այստեղից ապաքինվել է 596 380 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 9 162:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 31 828 փորձարկում, այդ թվում 18 619-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 13 209-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 7% է, վերջին 14 օրվանը՝ 5,63%, վերջին 7 օրվանը՝ 5,61%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 1 844 965 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 7 815 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 65 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 150 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 633 անձ:

В Грузии выявлено 2228 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства stopcov.ge.
За последние 24 часа в стране выздоровели 1711 человек, умерли 28 пациентов.
Всего в Грузии было выявлено 626 058 случаев заражения коронавирусом, из которых 596 380 человек выздоровели и 9 162 человека скончались.
В режиме карантина находятся 65 человек, в стационаре под наблюдением – 4150 человек, в ковид-гостинице – 633 человека.
В Грузии выявлено 2228 новых случаев коронавируса