Ադրբեջանը կրակ է բացել Արցախի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ. տուժածներ չկան
Հոկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 09։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։
Պաշտպանության բանակից հաղորդում են, որ հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Դեպքի վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից:

Азербайджан открыл огонь по санитарной машине АО Арцаха: пострадавших нет
15 октября, около 09:00, подразделения азербайджанских вооруженных сил открыли огонь в направлении санитарного автомобиля подразделения Армии обороны, дислоцированного в северно-восточном направлении Республики Арцах. Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
Сообщается, что с армянской стороны пострадавших нет. Об инциденте было сообщено командованию миротворческого контингента РФ в Республике Арцах.
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что продолжает оставаться приверженным соблюдению режима прекращения огня и призывает азербайджанскую сторону также воздержаться от дестабилизирующих ситуацию действий.