«Քաղաքացին տուգանքի մատերիալ չէ» կարգախոսով իշխանության եկածները քաղաքացուն դարձրին տուգանքի մատերիալ․ Արեգնազ Մանուկյան (տեսանյութ)
Այն մարդիկ, ովքեր խոսում են պատվաստումների այս անգրագետ իրավիճակի մասին, ոչ թե դեմ են պատվաստումներին կամ հակապատվաստումային քարոզ են իրականացնում, այլ դեմ են կառավարության կացնային քաղաքականությանը։ Yerevan.Today-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը։
«Իրականում իրենք իրենց որոշումներով ոչ թե քաղաքացուն տալիս են այլընտրանք՝ պատվաստվել կամ 14 օրը մեկ ՊՇՌ թեստ հանձնել, այլ տալիս են այլընտրանքի բացակայություն և պատվաստման հարկադրանք։ Ի վերջո, այնպիսի իրավիճակ են ստեղծում, որ աշխատող քաղաքացիները գլխացավանքից ազատվելու համար պարզապես գնան և պատվաստվեն»։

Пришли под лозунгом «гражданин – не материал для штрафования» и превратили народ в материал – Арегназ Манукян (видео)
Те люди, которые говорят об этой неграмотной ситуации вокруг вакцинации, не против вакцинации, они против «топорной политики» правительства. Об этом в беседе с «Yerevan.Today» сказал депутат от парламентской фракции «Армения» Арегназ Манукян.
«На самом деле они своими решениями дают гражданину не свободу выбора между вакцинацией и сдачей ПЦР-теста каждые 14 дней, а обеспечивают отсутствие альтернативы и принуждение к вакцинации. В конце концов, создают такую ситуацию, когда работающие граждане для избавления от этой головной боли просто пойдут и будут вакцинированы», – отметила депутат.