ՌԴ ԱԳ նախարարը Սերժ Սարգսյանին է փոխանցել Դմիտրի Մեդվեդևի ուղերձը
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն աշխատանքային այցով Հայաստանում է: Այսօր հրավիրված ասուլիսում նա հայտարարել է, որ Սերժ Սարգսյանին է փոխանցել Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի ուղերձը։
–Սերժ Սարգսյանը հաստատել է ղարաբաղյան կարգավորման խնդրում իրական առաջընթացի արձանագրման իր շահագրգռվածությունը՝ հայտարարելով, որ ուշադրությամբ կուսումնասիրի ուղերձն ու մոտ ապագայում կպատրաստի իր պատասխանը, –ասել է Լավրովը։
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն էլ նշել է, որ ԼՂ–ի բանակցություններում առաջընթաց հնարավոր է միայն այն դեպքում, եթե Ադրբեջանը հանի իր ներկայացրած 10 պահանջները։

Лавров передал Сержу Саргсяну послание Дмитрия Медведева
Глава МИД РФ Сергей Лавров находится с рабочим визитом в Армении. На сегодняшней совместной с главой МИД РА Эдвардом Налбандяном  пресс-конференции он передал президенту Армении Сержу Саргсяну послание президента России Дмитрия Медведева.
«Серж Саргсян подтвердил свою заинтересованность в скорейшем достижении реального прогресса по вопросу Карабахского урегулирования, заявив, что внимательнейшим образом изучит послание и в скором времени подготовит свой ответ», - отметил Лавров.
Эдвард Налбандян, в свою очередь, заявил, что прогресс в переговорах по Карабахскому конфликту возможен в том случае, если Азербайджан снимет выдвинутые им 10 требований.