Վրաստանում կորոնավիրուսի 5 751 նոր դեպք է գրանցվել
Նոյեմբերի 10-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 5 751 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել 3 647 մարդ, մահացել է 78 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 766 818, այստեղից ապաքինվել է 700 568 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 10 584:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 57 046 փորձարկում, այդ թվում 35 082-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 21 964-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 10.08% է, վերջին 14 օրվանը՝ 9.95%, վերջին 7 օրվանը՝ 10.41%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 2 018 335 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 6 976 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 54 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 6 806 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 1 276 անձ:

В Грузии выявлен 5751 новый случай коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 3647 человек, умерли 78 пациентов.
Всего в Грузии выявлено 766 818 случаев заражения коронавирусом, из которых 700 568 человек выздоровели и 10 662 человека скончались.
54 человека находятся в режиме карантина, 6 806 человек – под наблюдением в стационаре, 1 276 человек – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлен 5751 новый случай коронавируса