Վրաստանի և Թուրքիայի սահմանապահները համատեղ զորավարժություններ են անցկացնում Ջավախքում
Վրաստանի եւ Թուրքիայի սահմանապահները համատեղ վարժանքներ են անցկացրել Ջավախքի շրջանի «Վալե» սահմանային հատվածի տարածքում։ Այս մասին հայտնում է «Նովոստի Գրուզիա»-ն՝ վկայակոչելոբ Վրաստանի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Վալե»-ն Վրաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ անցակետերից մեկն է։ Զորավարժություններին մասնակցել են Վրաստանի սահմանային ոստիկանության Ախալցխայի վարչության եւ Թուրքիայի զինված ուժերի 25-րդ բրիգադի մարտավարական խմբերը։
Սցենարով երկու իրավիճակ էր նախատեսված՝ անօրինական միգրանտների կալանավորում եւ պետական ​​սահմանով խոշոր եղջերավոր անասունների ապօրինի տեղափոխման կանխում:

Грузинские и турецкие пограничники провели совместные учения в Джавахке
Грузинские и турецкие пограничники провели совместные учения на территории погрансектора «Вале» в регионе Джавахк. Об этом сообщает «Новости-Грузия» со ссылкой на пресс-службу МВД Грузии.
ТПП «Вале» – один из контрольно-пропускных пунктов между Грузией и Турцией. В учениях приняли участие тактические группы Ахалцихского управления пограничной полиции Грузии и 25-й бригады Вооруженных сил Турции.
Сценарием было определено две ситуации: задержание нелегальных мигрантов и предотвращение незаконной перевозки крупного рогатого скота через государственную границу.