Իրանում երկու հզոր երկրաշարժ է գրանցվել. տուժածների թիվը հասել է 99-ի
Իրանի հարավում կիրակի երկու հզոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել՝ ավելի քան 6 մագնիտուդ ուժգնությամբ: Ինչպես հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղումանելով իրանական աղբյուրին, երկրաշարժի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 99-ի:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել երկու զոհի և 27 տուժածի մասին: Ներկա պահին տուժածներից հիվանդանոցում գտնվում է 10-ը: Այս մասին հայտնել է ստորգետնյա ցնցումներից տուժած Հորմոզգան նահանգի բժշկական համալսարանի ներկայացուցիչը: Նրա խոսքով՝ մյուս տուժածները բուժօգնություն ստանալուն պես տուն են ուղարկվել:
Ստորգետնյա ցնցումների էպիկենտրոնը գտնվել է Հորմոզգան նահանգի Բենդեր-Աբբաս քաղաքից մոտ 60 կմ հեռավորությամբ: Մի քանի հետցնցումներ են գրանցվել:

В Иране около 100 человек пострадали при землетрясении
Число пострадавших в результате землетрясения на юге Ирана возросло до 99 человек, сообщает агентство ISNA со ссылкой на медиков. Ранее сообщалось о 2 погибших и 27 пострадавших.
«Из этих 99 пострадавших на данных момент 10 госпитализированы», – сообщила агентству представитель медицинского университета провинции Хормозган, пострадавшей из-за толчков, Фатима Нурузьян.
Она также добавила, что 88 человек были отпущены домой после получения необходимой медицинской помощи.
2 землетрясения магнитудой более 6,0 произошли в воскресенье днем. Их эпицентр располагался приблизительно в 60 километрах от города Бендер-Аббас (провинция Хормозган). Были зафиксированы несколько афтершоков.