Անն Լինդեն մտահոգություն է հայտնել հայ-ադրբեջանական սահմանին միջադեպերի առնչությամբ և հորդորել դադարեցնել էսկալացիան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն իր լիակատար աջակցությունն է հայտնել Մինսկի խմբի համանախագահներին, ովքեր նոյեմբերի 15-ին հանդես էին եկել հայտարարությամբ:
«Կիսում եմ Մինսկի խմբի համանախագահների խորը մտահոգությունը՝ կապված տարածաշրջանում, այդ թվում և Հայաստան-Ադրբեջանին սահմանի միջադեպերի հետ: Իմ լիակատար աջակցությունն եմ հայտնում նրանց ջանքերին ու կոչ եմ անում կողմերին անհապաղ դադարեցնել էսկալացիան ու քայլեր ձեռնարկել հրատապ հարցերի լուծման նպատակով»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Լինդեն:

Действующий председатель ОБСЕ призвала к разряжению напряженности на армяно- азербайджанской границе
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Швеции Анн Линден выразила полную поддержку сопредседателям Минской группы, которые выступили с заявлением 15 ноября.
«Я разделяю глубокую озабоченность сопредседателей Минской группы в связи с инцидентами в регионе, в том числе на армяно-азербайджанской границе. Я полностью поддерживаю их усилия и призываю стороны немедленно прекратить эскалацию и предпринять шаги для решения неотложных вопросов», – написала Линде в «Twitter».