Ադրբեջանը շարունակում է ապօրինաբար դատել հայ գերիներին. քրգործով նյութերն ուղարկվել են Գյանջայի դատարան
Ադրբեջանը, խախտելով բոլոր մարդասիրական օրենքներն ու միջազգային իրավունքի նորմերը, շարունակում է ապօրինի դատական գործընթացները հայ ռազմագերիների նկատմամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ ավարտվել է Հայաստանի երկու քաղաքացիների՝ Իշխան Սարգսյանի և Վլադիմիր Ռաֆայելյանի դեմ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։ Քրգործի նյութերն ուղարկվել են Գյանջայի ծանր հանցագործությունների դատարան։
ՀՀ երկու քաղաքացիներին մեղադրանք է ներկայացվել Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի 214.2.3 հոդվածով (ահաբեկչություն, որը կատարվել է հրազենի և որպես զենք կիրառվող առարկաների գործադրմամբ)։

Азербайджан продолжает незаконные суды над армянскими пленными: материалы еще по одному делу направлены в суд Гянджи
Азербайджан, нарушая все гуманитарные законы и нормы международного права, продолжает незаконные суды над армянскими военнопленными.
Как передает «Арменпресс», азербайджанские СМИ сообщают, что предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному в отношении двух граждан Армении, Ишхана Саркисяна и Владимира Рафаеляна, завершено. Материалы уголовного дела отправлены в Гянджинский суд по тяжким преступлениям.
Двум гражданам Республики Армения были предъявлены обвинения по статье 214.2.3 Уголовного кодекса Азербайджана (террористический акт, совершенный с применением огнестрельного оружия).