ԼՂ-ում լարված իրավիճակ պահպանվում է. Ստանիսլավ Զաս
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում լարված իրավիճակ պահպանվում է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը: Ստանիսլավ Զասը նշել է, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև ձեռք բերված եռակողմ համաձայնությունը թույլ տվեց դադարեցնել արյունահեղությունը Լեռնային Ղարաբաղում:
«Չնայած ձեռնարկվող քայլերին, հայկական և ադրբեջանական կողմերի շփման գծում լարվածությունը դեռ պահպանվում է»,-նշել է նա:

Напряженная ситуация в Нагорном Карабахе сохраняется – Станислав Зась
Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась заявил, что на линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск в Нагорном Карабахе сохраняется напряженная ситуация.
Как передает «Арменпресс» Станислав Зась отметил, что достигнутое 9 ноября 2020 года трехстороннее соглашение между Арменией, Азербайджаном и Россией позволило прекратить кровопролитие в Нагорном Карабахе.
«Но, несмотря на предпринимаемые шаги, напряженность на линии соприкосновения армянской и азербайджанской сторон пока сохраняется», – отметил он.