Համատեղ հանձնաժողովի ստեղծումը և սահմանազատման գործընթացի մեկնարկը կթուլացնեն սահմանային լարվածությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆ
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին լարվածությունը թուլացնելու համար անհրաժեշտ է ստեղծել համատեղ հանձնաժողով և սկսել սահմանազատման գործընթացը։
«Անհրաժեշտ է լուծել սահմանազատման խնդիրը, ստեղծել համատեղ հանձնաժողով և սկսել սահմանազատման գործընթացը՝ միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների հարգման սկզբունքով։ Այս գործընթացի մեկնարկով սահմանին լարվածությունը կթուլանա»,-ասել է Բայրամովը թուրքական «Անադոլու» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում։

Создание совместной комиссии для процесса делимитации снизит напряженность на азербайджано-армянской границе – глава МИД Азербайджана
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что для снижения напряженности на армяно-азербайджанской границе необходимо создание совместной комиссии и начало процесса делимитации.
«Необходимо решить проблему разграничения, сформировать совместную комиссию и начать процесс делимитации в соответствии с принципом уважения международно признанных границ. С началом этого процесса напряженность на границе спадет», – сказал Байрамов в интервью турецкому агентству «Anadolu».