10 օր առաջ Փաշինյանն ասում էր՝ դժվար է պատկերացնել դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի գործընթացը, երբ կրակում են (տեսանյութ)
«Շատ դժվար է պատկերացնել դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի գործընթացը այն սահմանին, որտեղ ամեն օր կրակոցներ են տեղի ունենում»։ Նոյեմբերի 7-ին այս մասին հայտարարում էր Նիկոլ Փաշինյանը Հանրայինի եթերում։
Նշենք, որ դրանից հետո Սյունիքում և Գեղարքունիքում տեղի է ունեցել ոչ թե կրակոց, այլ հարձակում, իսկ Սյունիքի հատվածում թշնամին դիրքեր է գրավել և 41 կմ մխրճվել է ՀՀ տարածքում։
Իսկ այսօր Նիկոլ Փաշինյանի հարցազրույցից 10 օր անց՝ Կառավարություն նիստից առաջ նա հայտարարում է դեմարկացիա և դելիմիտացիա սկսկելու գործընթացի մասին։

10 дней назад Пашинян говорил, что трудно представить процесс делимитации, когда противник стреляет (видео)
Очень трудно представить процесс демаркации и делимитации на той границе, где каждый день стреляют. Об этом 7 ноября заявил премьер РА Никол Пашинян в эфире Общественного телевидения.
Отметим, что после этого в Сюнике и Гегаркунике имели место не перестрелка, а локальные бои, нападение, а в Сюникском марзе противник занял позиции и 41 кв. км территорий Армении.
Сегодня, спустя 10 дней после своего интервью, Никол Пашинян на заседании правительства заявляет о начале процессе демаркации и делимитации.