Սյունիքում ծավալված վերջին մարտերի հետևանքով հայկական կողմն ունի հաստատված 6 զոհ
ՀՀ արևելյան ուղղությամբ նոյեմբերի 16-ին ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումների հարձակման հետևանքով ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը, այս պահի տվյալներով, ունի 6 զոհ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյան, պայմանագրային զինծառայողներ՝ 1991թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Մերուժան Արթուրի Հարությունյան, 1990թ. ծնված, շարքային Գուրգեն Աշոտի Սարգսյան, 1998թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Արթուր Ջիվանի Մարտիրոսյան, 1980թ. ծնված, շարքային Դավիթ Հելբերտի Ամիրյան։ Եվս մեկ զոհված զինծառայողի ինքնություն դեռ պարզվում է»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ շարունակվում են ինտենսիվ աշխատանքները՝ մարտերի արդյունքում գերեվարվածների վերադարձի և անհետ կորածների հայտնաբերման ուղղությամբ։
Նոյեմբերի 19-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի կողմից։

В ходе боев с ВС Азербайджана 16 ноября погибли 6 армянских военнослужащих – Минобороны РА
Министерство обороны Армении сообщило о 6 погибших военнослужащих ВС в ходе боев с ВС Азербайджана 16 ноября.
Погибли старший лейтенант Тарон Саакян, 1990 г.р., контрактники – младший сержант Меружан Арутюнян, 1991 г.р., рядовой Гурген Саргсян, 1990 г.р., младший сержант Артур Мартиросян, 1998 г.р., рядовой Давид Амирян, 1980 г.р.
Личность еще одного погибшего устанавливается.
При посредничестве и участии российской стороны продолжатся интенсивные работы по возвращению плененных в ходе боев военнослужащих и поиску без вести пропавших.
По состоянию на 10:00 19 ноября обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и контролируется Вооружёнными силами Армении.