Tesla-ի մեքենաներն ամբողջ աշխարհում արգելափակվել են
Tesla էլեկտրական մեքենաների սեփականատերերը չեն կարողացել նստել իրենց մեքենաները խափանման պատճառով, հայտնում է «LentaRu»-ն՝ հղում անելով Electrek հրատարակությանը։
Լրագրողներն ուշադրություն են հրավիրել Tesla ավտոմեքենայի օգտատերերի բողոքներին, ովքեր անհայտ սխալի պատճառով չեն կարողացել ապաարգելափակել իրենց մեքենաները։ Օգտատերերը սմարթֆոնի հավելվածի միջոցով փորձել են բացել մեքենան՝ օգտագործելով թվային բանալի ֆունկցիան։ Արդյունքում պարզվել է, որ սխալը տեղի է ունեցել Tesla-ի կողմից։
Նոյեմբերի 20-ին Tesla-ի գործադիր տնօրեն Իլոն Մասկը Twitter-ում պատասխանել է ավտոմեքենայի սեփականատերերից մեկի բողոքին։ «Կարծես թե մենք պատահաբար մեծացրինք ցանցի թրաֆիքի դետալիզացիան»,-ասել է Մասկը եւ ներողություն խնդրել սպառողներից՝ խոստանալով, որ ինժեներներն աշխատում են անսարքությունների վերացման ուղղությամբ։

Автомобили «Tesla» по всему миру оказались заблокированными
Владельцы электрокаров «Tesla» не смогли попасть в свои автомобили из-за сбоя. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на издание «Electrek».
Журналисты обратили внимание на жалобы пользователей автомобилей «Tesla», которые не смогли разблокировать свои машины из-за неизвестной ошибки. Пользователи пытались открыть авто с помощью функции цифрового ключа через приложение на смартфоне. В итоге оказалось, что ошибка произошла на стороне «Tesla».
20 ноября руководитель «Tesla» Илон Маск отреагировал в своем «Twitter» на жалобу одного из автовладельцев. «Похоже, мы случайно повысили уровень детализации сетевого трафика», – отметил Маск и принес извинения перед потребителями, пообещав, что инженеры работают над устранением неполадок.
Как отметили авторы издания, проблемы с доступом к автомобилям «Tesla» наблюдались по всему миру.
Журналисты отметили, что в случае отсутствия возможности разблокировки электрокара через приложение машину можно открыть ключом-брелоком. В этой связи специалисты рекомендовали автовладельцам держать при себе физический ключ от автомобиля.