Apple-ը հետ կկանչի iPhone 12-ը ողջ աշխարհում
Apple-ը գործարկել է արատավոր iPhone 12-ների հետկանչի ծրագիրը։ Այս մասին տեղեկացնում է Appleinsider պարբերականը, հաղորդում է «ЛентаРу»-ն։
Լրագրողները ուշադրություն են դարձրել, որ ամերիկյան ընկերությունը սկսել է հետ ընդունել ձայնի հետ կապված խնդիրներ ունեցող սմարթֆոնները։ Առաջին հերթին խնդիրներից դժգոհել էին ԱՄԷ սպառողները։ Համաձայն Apple-ի հայտարարության՝ խնդիրը նկատվել է iPhone 12-ի և 12 Pro-ի «շատ փոքր տոկոսի մոտ»։
Ինչպես նշել են հեղինակները, համապատասխան ծանուցմամբ էջերը հայտնվել են Apple-ի կայքում շատ տարածաշրջաններում, այդ թվում Ռուսաստանում։ Դա կարող է վկայել այն մասին, որ սմարթֆոնների հետկանչի ծրագիրը գործարկվել է ողջ աշխարհում։
Ընկերության փաստաթղթերում հավաստիացվում է, որ ձայնի հետ կապված խնդիրները կարող են առաջանալ ընդունիչի մոդուլի բաղադրիչի խափանման պատճառով։ Այս թերությունը հանդիպում է iPhone 12 սերիայի որոշ սարքերում (2020թ. հոկտեմբերից մինչև 2021թ. ապրիլ)։ «iPhone 12 mini ևiPhone 12 Pro Max մոդելները չեն մասնակցում ծրագրին»,-նշել են ընկերության ներկայացուցիչները։

«Apple» отзовет iPhone 12 по всему миру
«Apple» запустила программу отзыва дефектных iPhone 12. Об этом сообщает издание «Appleinsider», передает «Лента.Ру».
Журналисты обратили внимание, что американская компания начала принимать к возврату смартфоны, имеющие неполадки со звуком. В первую очередь на проблемы жаловались потребители из ОАЭ. Согласно заявлению «Apple», проблема наблюдается на «очень небольшом проценте iPhone 12 и 12 Pro».
Как заметили авторы, страницы с соответствующем уведомлением появились на сайте поддержки «Apple» во многих регионах – в том числе в России. Это может говорить о том, что программа отзыва смартфонов была запущена по всему миру.
В документах компании уточняется, что проблемы со звуком могут возникать из-за отказа компонента в модуле приемника. Данный дефект встречается у некоторых аппаратов серии iPhone 12, выпущенных в период с октября 2020 года по апрель 2021 года.
«Модели iPhone 12 mini и iPhone 12 Pro Max не участвуют в программе», – отметили представители компании.