Ով այստեղ անզոր վիճակում խաղաղություն է աղերսում, այո՛, «մատաղացու գառ» է, որին մորթելու են
Լավ, էլ ինչպե՞ս բացատրենք, որ «զիջման կետ», որով թշնամին կբավարարվի և կհրաժարվի իր բոլոր լկտի նկրտումներից, գոյություն չունի։ Ավելի ճիշտ, գոյություն ունի՝ Հայաստանի Հանրապետության զիջումը և մեր բնաջնջումը։
Հետևաբար, հիշեք, թե ինչպե՞ս էին մեզ պարտադրվում անիմաստ օրակարգեր, որոնցից վերջինը «խաղաղության դարաշրջան» կոչեցյալն էր։
Վերականգնված և արդիականացված հայկական բանակն է մեր փրկությունը, և այդ բանակի շուրջ կառուցվող պետությունն ու դրան ծառայող հասարակությունը։
Մոռացե՛ք պայմանական Շվեյցարիան, քանզի սա Առաջավոր Ասիան է, և ով այստեղ անզոր վիճակում խաղաղություն է աղերսում, այո՛, «մատաղացու գառ» է, որին մորթելու են:

Тот, кто здесь немощно вымаливает мир, да, – «жертвенный агнец», которого поведут на заклание
Ладно, как еще объяснить, что «точки уступки», которой враг удовлетворится и откажется от всех своих наглых притязаний, не существует? Скорее, существует: уступка Республики Армения и наше истребление.
Следовательно, вспомните, как нам навязывались бессмысленные повестки, последней из которых являлась так называемая «эпоха мира».
Восстановленная и усовершенствованная армянская армия – вот наше спасение, и государство, построенное вокруг нее, и служащее ей общество.
Забудьте условную Швейцарию, ибо это Передняя Азия, и тот, кто здесь немощно вымаливает мир, да, – «жертвенный агнец», которого поведут на заклание.