Բախչագուլյանը ԿԸՀ անդամ չի լինի. նա այլ պաշտոն է ստացել
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախկին քարտուղար, ՀՀԿ–ական Աբրամ Բախչագուլյանը «7օր»–ի հետ զրույցում հերքել է մամուլում շրջանառվող այն լուրերը, որ ինքը դուրս է եկել ՀՀԿ–ից, որպեսզի կրկին դառնա ԿԸՀ անդամ։
–Ես ՀՀԿ–ի շարքերից դուրս չե՛մ եկել,–պնդել է Աբրամ Բախչագուլյանը։
Նշենք, որ նա նույնպես դիմել էր Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանին ԿԸՀ անդամների մրցույթին մասնակցելու համար, սակայն, ինչպես շրջանառվում էր մամուլում, ՄԻ պաշտպանը չի ցանկացել նրա անունը ներկայացնել, ու արդյունքում Աբրամ Բախչագուլյանի անունը ՄԻՊ-ի ցանկում չկար:
Ա. Բախչագուլյանը, սակայն, «7օր»–ին ասել է, որ ի՛նքն է հրաժարվել ԿԸՀ անդամ լինելուց, և ՄԻՊ–ին նախապես դիմում, իսկ հետո հրաժարական ներկայացրածներից մեկն էլ ինքն է եղել։ Իսկ թե ինչո՞ւ է հրաժարվել, նա ասել է.
–Ինձ առաջարկել են ա՛յլ աշխատանք։
Ա. Բախչագուլյանը հրաժարվել է հայտնել՝ կոնկրետ ինչ աշխատանք են նրան առաջարկել։ Միայն նշել է, որ պետական համակարգում է աշխատելու։

Абрам Бахчагулян не будет членом ЦИК: он получил новое предложение работы
Бывший секретарь ЦИК, член РПА Абрам Бахчагулян в беседе с «7or» опроверг распространенную в прессе информацию о том, что он вышел из состава РПА, чтобы снова стать членом ЦИК.
«Я не покидал ряды РПА», - утверждает Бахчагулян.
Отметим, что он также обратился к омбудсмену РА Карену Андреасяну для участия на конкурсе по избранию в членство ЦИК, однако, как отмечают в прессе, Андреасян не пожелал представить его в списке избранных.
Абрам Бахчагулян, однако, заявил «7or», что он сам отказался от членства в ЦИК и одним из лиц, предварительно представивших омбудсмену заявление, а потом и заявление об отставке, был он. На вопрос о том, в чем причина его отказа, Бахчагулян ответил:
«Мне предложили другую работу».
Абрам Бахчагулян не пожелал ответить на вопрос, какую конкретно работу ему предложили, сообщив лишь, что будет работать в государственной системе.