Հայկ Մարությանը հրաժարական չի տա. խոսնակ
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հրաժարական չի տա:«Փաստինֆո»-ին այս մասին հայտնեց Երևանի քաղաքապետի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
Ինչպես հայտնի է, Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց է սկսել։
Իմպիչմենտի համար անհրաժեշտ է 33 ստորագրություն, իշխող խմբակցության անդամ ավագանու իշխող խմբակցության անդամ Արմեն Կոտոլյանը երեկ հայտնել է, թե 39-ն արդեն հավաքվել է, թեեւ «Իմ քայլը» ավագանու մի շարք անդամներ էլ ասել են, որ չեն միանա Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթացին:
Խմբակցությունը չի մեկնաբանում՝ ինչու՞ է նման գործընթաց սկսել:
Հակոբ Կարապետյանը որևէ կերպ չցանկացավ գնահատական տալ նույն քաղաքական թիմի կողմից քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու գործընթացին, սակայն նշեց, որ նա հրաժարական չի տա։
Հիշեցնենք, որ մինչ իմպիչմենտի գործընթացը՝ Նիկոլ Փաշինյանին պատկանող թերթում հոդված էր հրապարակվել Հայկ Մարության դեմ, որը պատերազմից հետո փորձել է իրեն առանձնացնել Փաշինյանի թիմից։

Мэр Еревана Айк Марутян не собирается в отставку
Мэр Еревана Айк Марутян не собирается подавать в отставку, сообщил «ФактИнфо» пресс-секретарь столичного градоначальника Акоп Карапетян.
Ранее стало известно, правящая фракция «Мой шаг» в Совете старейшин Еревана начала процесс объявления вотума недоверия мэру столицы Армении Айку Марутяну.
Член фракции «Мой шаг» Армен Котолян накануне сообщил, что при необходимых 33 подписях, по предварительным данным, уже есть 39. Ряд членов фракции «Мой шаг» заявили, что не присоединятся к процессу объявления Марутяну вотума недоверия.
Во фракции пока не комментируют причины запуска данной процедуры.
Акоп Карапетян воздержался от дачи каких-либо оценок процессу объявления мэру Еревана вотума недоверия, однако указал, что Марутян в отставку не подаст.
Напомним, до начала процесса импичмента в принадлежащей Николу Пашиняну газете была опубликована статья против Айка Марутяна, который после войны пытался отмежеваться от команды Пашиняна.