ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը դեկտեմբերի 22-24-ը կայցելի Հայաստան
Դեկտեմբերի 22-24-ը տեղի կունենա Հավակական անվտնագության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի աշխատանքային այցը Հայաստանի Հանրապետություն՝ հանդիպելու երկրի բարձրագույն ռամզաքաղաքական ղեկավարության հետ և քննարկելու ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում տիրող իրավիճակը:
Ինչպես նշվում է կառույցի մամուլի հաղորդագրության մեջ, այցի շրջանակում հանդիպում է նախատեսված ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը նրա հաստատմանը կներկայացնի Հավաքական անվտանգության խորհրդի սեպտեմբերյան նիստի որոշումների իրականացման և ՀԱՊԿ գործունեության առաջնահերթ ուղղությունների իրագործման հարցով միջոցառումների ծրագիրը՝ Հայաստանի նախագահության ընթացքում:
Ակնկալվում է նաև, որ Ստանիսլավ Զասը բանակցություններ կվարի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ:

Генсек ОДКБ Станислав Зась 21-23 декабря посетит Армению
Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Станислав Зась 21-23 декабря посетит Армению для встречи с высшим военно-политическим руководством страны и обсуждения ситуации в зоне ответственности ОДКБ.
В ходе визита запланирована встреча с председателем Совета коллективной безопасности ОДКБ, премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Генеральный секретарь ОДКБ представит ему на утверждение проект Плана мероприятий по реализации решений сентябрьской (2021 года) сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ и выполнению приоритетных направлений деятельности ОДКБ в период председательства Республики Армения.
Также ожидается, что Станислав Зась проведет переговоры с министром иностранных дел Араратом Мирзояном, министром обороны Суреном Папикяном и секретарем Совета безопасности Арменом Григоряном.