Արցախում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք. 4 քաղաքացի մահացել է
Արցախում հունվարի 2-ին կատարվել է 20 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք է գրանցվել:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 51 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 26-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 4 մահ։
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 32538 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4824-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու:

В Арцахе выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом, скончались 4 человека
В Республике Арцах 2 января проведено 20 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получает 51 носитель вируса.
Состояние здоровья 14 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 26 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Также зарегистрировано 4 случая летального исхода.
В общей сложности в Арцахе с начала 2021 года было обследовано 32538 граждан, у 4824 из них был выявлен коронавирус.