Փաշինյանը բանակը կհանի՞ հայ ժողովրդի դեմ․ նա հարցի պատասխանը տվեց (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է ծիծաղեցնել հանրությանը։ Երեկ երկոյան ֆեյսբուքյան էջում գրեց, թե որպես ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ, անհապաղ խորհրդակցություններ է սկսում ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների հետ՝ Ղազախստանում հաստատված իրավիճակը հաղթահարելու հարցում օգնելու համար։
Այնուհետև գրեց, թե Ղազախստանի ազգային անվտանգությանը և ինքնիշխանությանը սպառնացող վտանգների բերումով, ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհուրդը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի 4-րդ հոդվածի համաձայն, որոշում է կայացրել սահմանափակ ժամանակահատվածով Ղազախստանի Հանրապետություն ուղարկել ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժեր՝ այդ երկրում իրավիճակի կայունացման և կարգավորման նպատակով:
Համացանցը ծաղրում է Նիկոլ Փաշինյանին ու միանգամայն հասկանալի է։ Բանն այն է, որ Հայաստանի անվտանգությունն այսօր ամենամեծ խնդիրն է, որն անլուծելի է այս իշխանության պարագայում, ընդ որում՝ ոչ միայն արտաքին, այլև ներքին անվտանգությունը։
Նախ շատ ծիծաղելի է այն, որ Հայաստանի անվտանգությանը սպառնացող կոնկրետ վտանգի դեպքում, որն առաջացել է 2021թ․ մայիս ամսից, երբ թշնամին ներխուժեց և մոտ 50 կիլոմետր խորացավ Սյունիքի ու Գեղարքունիքի ուղղություններով, տիրացավ ռազմավարական նշանակության բարձունքների, մայրուղիներ վերցրեց իր հսկողության տակ, տեղադրեց մաքսակետեր, Նիկոլ Փաշինյանը, «զորախումբ ուղարկելու» փոխարեն, զորքը հետ քաշեց՝ ասելով, թե այդպես է անում, որ պատերազմ չլինի։ Հիմա նա, որ չի կարողանում իր երկրի ինքնիշխանությունն ու անվտանգությունն ապահովել, զորք է ուղարկում այլ երկիր՝ ինքնիշխանությունն ու անվտանգությունը ապահովելու։
Մյուս զավեշտն այն է, թե ով է զորքն ուղարկողը։ Նիկոլ Փաշինյանը 2008 թվականին Հայաստանի ներսում կազմակերպել և իրականացրել է զանգվածային անկարգություններ։ Այնուհետև, տապալվելուց հետո, դիմել է փախուստի, 1 տարի և 4 ամիս եղել է հետախուզման մեջ, 2009 թվականին ձերբակալվել է և դատապարտվել 7 տարվա ազատազրկման՝ 2008 թ. մարտի 1-ին զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու մեղադրանքով: Մեկ տարուց էլ պակաս նստելուց հետո ազատ է արձակվել՝ Հայաստանի անկախության տարեդարձին նվիրված համաներման շնորհիվ։ Տոն, որը հետագայում Նիկոլ Փաշինյանը որքան ուժ ուներ՝ նսեմացրեց։
2018 թվականին զանգվածային ակցիաների ու անկարգությունների արդյունքում Հայաստանում Նիկոլ Փաշինյանը զավթեց իշխանությունը։ Հիմա հետաքրքիր է՝ զանգվածային անկարգություններում հմտացած Նիկոլ Փաշինյանը Ղազախստանում անկարգություննե՞րն է ճնշելու, թե՞ իր փորձն է փոխամցելու։
Այս տեսանյութում, օրինակ, մարտի 1-ին ցուցարարները ծեծում են ոստիկանին։
Այստեղ ևս այսպես կոչված խաղաղ ցուցարարները ծեծում են և այրում ավտոմեքենան։
Այստեղ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ էր անում զինվել ով ինչով կարող է։
Այստեղ ևս կարող եք ծանոթանալ Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած ու հրահրած անկարգությունների մասին։
Այս տեսանյութերում ևս Նիկոլ Փաշինյանն է՝ զանգվածային անկարգությունների կազմակերպիչներից, հրահրողներից ու իրականացնողներից մեկը։ Գաղտնալսումները, որ իրականացվել են այդ կազմակերպիչների խոսակցությունների արդյունքում, ամբողջ իրականությունը բացահայտումն են ու նաև այն, թե ինչպես էին հրճվում խանութների թալանով։
Եվ հիմա ի՞նչ կարող է Ղազախստանը սպասել մեկից, որը զանգվածային անկարգություններ է կազմակերպել իշխանության գալու համար, եղել են զոհեր, հետո փախել է, տարիներ անց դարձյալ կազմակերպել է անկարգություններ ու եկել է իշխանության, հետո գործ է հարուցել ու բանտարկել նախագահին, որը ճնշել էր զանգվածային անկարգությունները՝ երկիրը դուրս բերելով այդ փորձությունից։
Գուցե Նիկոլ Փաշինյանը հասկացե՞լ է ինչ վատ բան են զանգվածային անկարգությունները։ Դժվար թե, չէ՞ որ իշխանության գալով՝ հնարավոր ամեն առիթ օգտագործել է և օգտագործում է երկրի ներսում անկարգություններ, ատելություն տարածելու համար, մարդկանց բաժանել է սև ու սպիտակի, ասֆալտին փռելը դարձրել է ոստիկանության հիմնական անելիքը, նրա յուրաքանչյուր ելույթ պառակտել է հանրությանը։ Հիմա նա պառակտված ղազախներին ինչո՞վ է օգնելու։ Ամեն դեպքում, պետք է Ղազախստանի իշխանությունը խուսափի Նիկոլ Փաշինյանի ծառայություններից օգտվելուց՝ հենց երկրի ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության պահպանման սկզբունքից ելնելով։
Ի դեպ, Նիկոլ Փաշինյանը նշում է, որ բողոքի ցույցերը սպառնում են Ղազախստանի անվտանգությանը և ինքնիշխանությանը։ Ամբողջ Ղազախստանում արտակարգ դրություն է մտցված։ 2008 թվականին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն արտակարգ դրություն էր մտցրել Երևանում, քանի որ զանգվածային անկարգությունները սպառնում էին երկրի անվտանգությանը, ու Նիկոլ Փաշինյանը մեղադրում էր նրան, թե սահմանադրություն ես խախտել․ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանները չէին կարողանում դատախազությանը հասկացնել, որ երկրի ինքինշխանությանը սպառնացող վտանգներն ու անվտանգությունը ոչ միայն արտաքին կարող են լինել, այլև ներքին։ Այսօր Փաշինյանը ասում է, որ Ղազախստանում ներքին գործընթացները ինքնիշխանությանն ու անվտանգությանը վտանգ են ներկայացնում։
Սա էլ ճակատագրի հեգնանք է․ այն ամենում, որ մեղադրում էր ու շահարկելով գալիս էր իշխանության, հիմա նույնը անում է Ղազախստանի ժողովրդրի դեմ, ով պայքարում է գազի գնի թանկացման համար։ Մեզ մոտամեն ինչն է թանկանում, ավելի արագ տեմպերով, և ընդվզում, հաստատ, լինելու է։
Հենց այստեղ է հարցի պատասխանը, թե ինչու Նիկոլ Փաշինյանը միանգամից արձագանքեց Ղազախստանի նախագահի խնդրանքին, ասաց, թե որպես ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ․․․ և այլն և այլն․ ըստ երևույթին, ինքը համոզված է, որ իր վարած անհաջող քաղաքականության արդյունքում մի օր էլ ղազախական իրադարձությունները տեղափոխվելու են Հայաստան, և ստիպվածշծ է լինելու թե՛ զորք հանել ժողովրդի դեմ, թե՛ ՀԱՊԿ-ին խնդրել զորքը մտցնել Հայաստան։ Փաշինյանն իր այս քայլով վստահեցնում է, որ ինքը զորք է հանելու հայ ժողովրդի դեմ։ Սա պետք է ֆիքսել։ Ղազախստան զորք ուղարկողն ինչո՞ւ պետք է բանակն իր ժողովրդի դեմ չօգտագործի։

Применит ли Пашинян армию против армянского народа: ответ на вопрос уже дан (видео)
Никол Пашинян продолжает становиться объектом насмешек общества. Вчера вечером на своей странице в «Facebook» он написал, что, как председатель Совета коллективной безопасности ОДКБ, начинает незамедлительные консультации с руководителями стран-членов ОДКБ, чтобы помочь в преодолении ситуации в Казахстане.
Далее он написал, что в связи с угрозами национальной безопасности и суверенитету Казахстана, Совет коллективной безопасности ОДКБ, согласно 4-й статье Договора о коллективной безопасности, принял решение на ограниченное время направить в Республику Казахстан коллективные миротворческие силы ОДКБ с целью стабилизации и урегулирования ситуации в этой стране.
В соцсетях издеваются над Николом Пашиняном и это вполне понятно. Дело в том, что безопасность Армении сегодня является самой большой проблемой, которая неразрешима в случае этой власти, причем не только внешняя, но и внутренняя безопасность.
Во-первых, очень смешно то, что в случае конкретной угрозы безопасности Армении, которая возникла с мая 2021 года, когда враг продвинулся примерно на 50 км в направлении Сюника и Гегаркуника, овладел высотами стратегического значения, взял под свой контроль трассы, установил таможенные посты, Никол Пашинян вместо того, чтобы «направлять войска», отвел их, сказав, что делает это, чтобы избежать войны. Сейчас тот, кто не может обеспечить суверенитет и безопасность своей страны, отправляет войска в другую страну для обеспечения ее суверенитета и безопасности.
Другим курьезом является то, кто именно отправляет войска. В 2008 году Никол Пашинян организовал и осуществил массовые беспорядки внутри Армении. Затем, после провала, скрылся, 1 год и 4 месяца находился в розыске, в 2009 году был арестован и приговорен к 7 годам лишения свободы. После спустя год был освобожден благодаря амнистии, посвященной годовщине независимости Армении – празднику, роль которого в дальнейшем Никол Пашинян принизил.
В 2018 году в результате массовых акций и беспорядков Никол Пашинян захватил власть в Армении. И весьма интересно, будет ли Никол Пашинян, имеющий опыт организации беспорядков, подавлять в Казахстане беспорядки, или поможет им своим опытом?
На этом видео 1 марта демонстранты избивают полицейского.
Здесь также так называемые мирные демонстранты поджигают автомобиль.
Здесь Никол Пашинян призывал вооружиться, кто чем может.
Здесь также можете ознакомиться с организованными и спровоцированными Николом Пашиняном беспорядками.
На этих видеоматериалах также Никол Пашинян – один из организаторов, подстрекателей массовых беспорядков. Прослушка разговоров организаторов является раскрытием всей действительности, а также свидетельством того, как они радовались грабежу магазинов.
И что теперь может ожидать Казахстан от человека, который организовал массовые беспорядки для прихода к власти, были жертвы, потом он бежал, спустя годы вновь организовал беспорядки и пришел к власти, потом возбудил дело и посадил 2-го президента, который подавил массовые беспорядки, навел порядок в стране?
Может, Никол Пашинян понял, какое отрицательное явление – массовые беспорядки?
Кстати, Никол Пашинян отмечает, что акции протеста угрожают безопасности и суверенитету Казахстана. По всей стране введено чрезвычайное положение. У нас, в 2008 году чрезвычайное положение ввел президент Роберт Кочарян, поскольку массовые беспорядки угрожали безопасности страны, и Никол Пашинян обвинял его в том, что он нарушил Конституцию. Адвокаты Роберта Кочаряна никак не могли объяснить прокуратуре, что угрозы суверенитету страны могут быть не только внешними, но и внутренними. Сегодня же Пашинян говорит, что внутренние процессы в Казахстане представляют угрозу суверенитету и безопасности.
Это и есть ирония судьбы: во всем, что он обвинял, и спекулируя пришел к власти, сейчас то же самое делает против народа Казахстана, который протестует из-за подорожания газа. У нас же дорожает буквально все, более быстрыми темпами, и бунт, точно, будет.
Именно здесь кроется ответ на вопрос, почему Никол Пашинян сразу откликнулся на просьбу президента Казахстана. По всей видимости, он уверен, что из-за его неудачной политики в один прекрасный день казахские события ожидаются и в Армении, и он будет вынужден применить войска против народа, а также попросить ОДКБ ввести войска в Армению. Этим своим шагом Пашинян подтверждает, что выведет войска против армянского народа. Это нужно зафиксировать.