Հայտնի է սմարթֆոնի մարտկոցի կյանքը երկարացնելու միջոցը
Փորձագետները նշել են հաճախ հանդիպող սխալները, որոնք մարդիկ թույլ են տալիս սմարթֆոնները լիցքավորելիս, ինչպես նաև խոսել են գաջեթների մարտկոցի կյանքը երկարացնելու միջոցների մասին, հայտնում է «Իզվեստիան»։
Հեռախոսի մարտկոցի արագ չփչանալու համար հիմնական կանոնն այն է, որ այն չտաքանա: Կիբեռանվտանգության փորձագետ Սերգեյ Վակուլինը զգուշացրել է, որ դա կարող է տեղի ունենալ հզոր խաղեր գործարկելու, այնպիսի հավելվածներ օգտագործելու ժամանակ, որոնք գաջեթի, ինչպես նաև ֆոնային ռեժիմում աշխատող ներդիրների օպերատիվ հիշողության մեծ քանակություն են սպառում։ Նա նաև խորհուրդ է տվել լիցքավորելիս չօգտագործել կիպ պատյաններ, իսկ տաքանալու դեպքում անջատել մարտկոցը լիցքավորումից։ Վերջապես, խորհուրդ է տրվում լիցքավորման միայն «հարազատ» սարք օգտագործել:
Svoboda հաղորդակցական գործակալության կառավարիչ գործընկեր Մարկ Շերմանն իր հերթին հստակեցրել է, որ մարտկոցը միջինը աշխատում է 1-3 տարի։ Դա կախված է նրանից, թե որքան ինտենսիվ է օգտագործվում տեխնիկան: Նա հորդորել է հետևել, որպեսզի գաջեթները շատ երկար չլիցքավորվեն, ինչպես նաև խորհուրդ է տվել լիցքավորումը չմիացնել գիշերվա ընթացքում։

Назван способ продлить жизнь аккумулятору смартфона
Эксперты назвали частые ошибки, которые люди допускают в попытках зарядить свой смартфон, а также рассказали о способах продлить жизнь аккумулятору своего гаджета. Об этом сообщают «Известия».
Главным правилом того, чтобы батарея телефона не приходила в негодность быстро, является контроль за тем, чтобы она не перегревалась. Эксперт по кибербезопасности Сергей Вакулин предупредил, что это может случаться при запуске мощных игр, использовании приложений, потребляющих большое количество оперативной памяти гаджета, а также работающих в фоновом режиме вкладках. Также он посоветовал не использовать плотные чехлы во время зарядки и отключать аккумулятор от зарядки в случае его нагревания. Наконец, рекомендуется использовать только «родное» зарядное устройство.
Управляющий партнер коммуникационного агентства «Svoboda» Марк Шерман, в свою очередь, уточнил, что батарея в среднем служит от одного года до трех лет. Это зависит от того, на сколько интенсивно используется техника. Он призвал следить за тем, чтобы не заряжать гаджеты слишком долго, а также посоветовал не оставлять зарядку на ночь.