Խամեսը փրկել է մրցակցի ֆուտբոլիստի կյանքը. նրա մոտ խաղի ընթացքում սրտի կանգ է գրանցվել
«Ալ-Ռայանի» կոլումբացի կիսապաշտպան Խամես Ռոդրիգեսը փրկել է «Ալ-Վակրու» թիմի մալիացի պաշտպան Ուսման Կուլիբալիի կյանքը Քաթարի առաջնության 13-րդ տուրի խաղում, հայտնում է beIN Sports-ը:
Առաջին կեսում Կուլիբալին ուշագնաց է եղել: «Էվերթոնի» և «Ռեալի» նախկին ֆուտբոլիստը շտապել է օգնության՝ նախքան բժիշկները դուրս կգային խաղադաշտ: Ռոդրիգեսն ուղղել է 32-ամյա ֆուտբոլիստի գլուխը, որպեսզի նա կարողանա շնչել: Մալիացին տեղափոխվել է հիվանդանոց. հիմա նրա վիճակը կայուն է գնահատվում:
Խաղից հետո լիգան հաստատել է, որ Կուլիբալին սրտի կաթված է ստացել:
Ռոդրիգեսը 2021 թվականի սեպտեմբերից է հանդես գալիս «Ալ-Ռայան» ակումբում: Քաթարի ընթացիկ առաջնությունում նա 7 խաղի է մասնակցել, դարձել է 3 գոլի և 4 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Хамес Родригес во время матча спас жизнь сопернику
Полузащитник «Аль-Райяна» и сборной Колумбии Хамес Родригес спас жизнь малийскому защитнику «Аль-Вакра» Усману Кулибали. Инцидент произошел прямо во время матча 13-го тура чемпионата Катара.
Как сообщает «Daily Mail» со ссылкой на «beIN Sports», по ходу первого тайма Кулибали упал в обморок. В этот момент Хамес самоотверженно бросился на помощь футболисту соперника. Колумбиец поправил голову 32-летнего малийца, чтобы он мог дышать, прежде чем прибудет медперсонал «Аль-Вакра». В итоге малиец был доставлен в больницу и сейчас его состояние оценивается как стабильное.
После матча руководство катарской лиги официально заявило, что Усман Кулибали перенес сердечный приступ.
Хамес Родригес выступает за «Аль-Райян» с сентября 2021 года, перейдя в катарский клуб из «Эвертона». В нынешнем сезоне чемпионата Катара он принял участие в 7 матчах, отметился 3 забитыми мячами и 4 результативными передачами.