Վրաստանում կորոնավիրուսի 17 484 նոր դեպք է հաստատվել
Հունվարի 27-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 17 484 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել 3 699 մարդ, մահացել է 27 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 1 110 168, այստեղից ապաքինվել է 981 531 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 14 840:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 73 250 փորձարկում, այդ թվում 44 185-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 29 065-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 23.87% է, վերջին 14 օրվանը՝ 16.51%, վերջին 7 օրվանը՝ 20.58%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 2 686 220 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 8 630 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 42 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 714 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 2 080 անձ:

В Грузии выявлено 17 484 новых случая инфицирования коронавирусом. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние сутки в стране выздоровели 3 699 человек, скончались 27 пациентов.
Всего в Грузии выявлено 1 110 168 случаев заражения коронавирусом, из которых 981 531 человек выздоровел, 14 840 скончались.
В режиме карантина находятся 42 человека, под наблюдением врачей в стационарах – 4 714, в ковид-гостиницах – 2 080 человек.
В Грузии выявлено 17 484 новых случая коронавируса