Նիկոլ Փաշինյանը լռում է, իսկ լռությունը համաձայնության նշան է
Ալիևն անձնական վիրավորանքներ է հասցնում Նիկոլ Փաշինյանին։ Վերջինս լուռ է։ Փաշինյանը շատախոս է դառնում միայն այն դեպքում, երբ պետք է «հիմնավորել», որ «Ղարաբաղը Ադրբեջան է, և վե՛րջ»։
Ալիևն այնքան է երես առել, որ իր դատախազության ներկայացուցչի բերանով սպառնում է Արցախի բարձրաստիճան պաշտոնյայի դեմ քրգործ հարուցել ու առևանգել։ Փաշինյանը կրկին լուռ է։ Տվյալ դեպքում է՞լ է լռությունը համաձայնության նշան, կիմանանք շատ շուտով։
Մինչև այդ, Արցախի Հանրապետությունն արձագանքել է ադրբեջանական լկտիությանը՝ խորհրդարանում կողմ քվեարկելով «Բռնազավթված տարածքների մասին» ԱՀ օրենքի նախագծին։

Пашинян молчит, а молчание – знак согласия
Алиев наносит Николу Пашиняну личные оскорбления. Последний молчит. Пашинян становится многословным лишь тогда, когда нужно «обосновать», что «Карабах – это Азербайджан, и точка».
Алиев настолько обнаглел, что угрожает устами своего прокурора возбудить уголовное дело против высокопоставленного чиновника Арцаха и похитить его. Пашинян снова молчит. Является ли молчание знаком согласия и на этот раз, узнаем очень скоро.
Пока же Республика Арцах отреагировала на азербайджанскую наглость, проголосовав в парламенте за проект закона «Об оккупированных территориях».