Պլանավորվում է Ադրբեջանի խորհրդարանի պատգամավորների այցը Երևան. ՀՀ ԱԺ
Փետրվարի 21-22-ին Երևանում տեղի կունենան Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի և հանձնաժողովների նիստերը:
ՀՀ Ազգային ժողովից հայտնում են, որ նիստերին կմասնակցեն Արևելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների և Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներ: Պլանավորվում է Եվրոպական խորհրդարանի, ինչպես նաև Ադրբեջանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի խորհրդարանների պատգամավորների այցը Երևան:
Եվրանեսթի Քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հարցերի, Էներգետիկ անվտանգության հարցերի, Տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման և ԵՄ քաղաքականությունների հետ համապատասխանեցման հարցերի, Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի և քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովների նիստերը կանցկացվեն փետրվարի 22-ին Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

Запланирован визит азербайджанских депутатов: в Ереване пройдут заседания «Евронест»
Заседания бюро и комиссий парламентской ассамблеи «Евронест» состоятся 21-22 февраля в Ереване, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Отмечается, что в заседаниях примут участие депутаты парламентов стран Восточного партнерства и Европарламента. Планируется также визит парламентариев Азербайджана, Украины, Грузии.
Заседания комиссий по политическим вопросам, правам человека и демократии, по вопросам энергетической безопасности, экономической интеграции, правовой гармонизации с ЕС, социальным вопросам, образованию, культуре и гражданскому обществу пройдут 22 февраля в спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна.
Отметим, что учредительный акт парламентской ассамблеи «Евронест» был подписан в Брюсселе 3 мая 2011 года.