Ադրբեջանը ռազմատենչ հայտարարություններից անցնում է բողոքների
Ադրբեջանը ՄԱԿ–ի գլխավոր  քարտուղարին վճռական բողոք է ներկայացրել՝ կապված հայկական կողմի ադրբեջանցիների բնութագրմամաբ՝ «սադրիչ գործողությունների» հետ։
Ինչպես հայտնում է «AZE.az»–ը, ՄԱԿ–ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Թոֆիգ Մուսաևի՝ ՄԱԿ–ի գլխավոր  քարտուղարին հղած  նամակում ասված է.
–Ադրբեջանի հանրապետությունը վճռորոշ բողոքում է ընդդեմ հայկական կողմի սադրիչ  գործողությունների և հայտարությունների։ Ադրբեջանը ագրեսորի  վարքագիծը համարում է նրա գործած հանցագործությունների անպատժելիության հետևանք։ Ադրբեջանը կարծում է, որ հայկական ղեկավարության  հռետորաբանության հիմնական նպատակը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վարկաբեկումն ու միջազգային հարությանը  մոլորության մեջ գցելն է։ Հայկական ագրեսորի նպատակը նաև ներքին հասարակության ուշդրության շեղումն է ներքին ծանր խնդիրներից։

От воинственных заявлений Азербайджан перешел к протесту
Азербайджан обнародовал решительный протест генеральному секретарю ООН в связи с «провокационными действиями» армянской стороны.
Как передают азербайджанские СМИ со ссылкой на постоянное представительство ООН, в письме, направленном генсеку ООН временным поверенным в делах постоянного представительства Азербайджана в ООН Тофигом Мусаевым, говорится:
«Азербайджанская Республика решительно протестует против провокационных действий и заявлений армянской стороны. Азербайджан считает такое поведение агрессора следствием безнаказанности за те преступления, которые он  совершил. Азербайджан считает, что главная цель наглой риторики армянского руководства – дискредитация процесса урегулирования Карабахского конфликта и введение в заблуждение мирового сообщества. Также цель армянского агрессора – отвлечение внимания общественности внутри страны от усугубляющихся внутренних проблем».