Ո՛Չ ասենք Հայաստանի թուրքացմանը, Արցախի հայաթափմանը
Ապրիլի 23-ին Հանրապետության հրապարակից մեկնարկում է ավանդական ջահերով երթը։ Այն այսօր առավել մեծ խորհուրդ ու բովանդակություն ունի։
Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ սկիզբ առած շփումներում, երբ հայկական կողմն ակնհայտ կատարում է տասնամյակներ շարունակ առաջ քաշվող թուրքական նախապայմանները, հնարավորություն է տրվում Հայոց ցեղասպանությունն իրականացրած ոճրագործ Օսմանյան կայսրության ժառանգորդին նոր հավակնություններ ու պահանջներ առաջադրել մեր ժողովրդին ու պետությանը։ Միաժամանակ, Հայաստանի օրվա իշխանությունները, հրաժարվելով Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման, մեր ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության՝ Հայաստանի Անկախության Հռչակագրով ու Սահմանադրությամբ ամրագրված պարտավորություններից, փորձում են միջազգային հանրության մոտ տպավորություն ստեղծել, թե Հայաստանի քաղաքացին պաշտպանում է իրենց պարտվողական քաղաքականությունը։
Ջահերով երթին տասնյակ հազարավոր մեր հայրենակիցների ներկայությունն ու ուխտագնացության երթը դեպի Ծիծեռնակաբերդի բարձրունք՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, լինելու է իշխանության՝ օրվա քաղաքականությանը մեր համաժողովրդական ՈՉ-ի խորհրդանիշը։
Կոչ ենք անում բոլորիդ՝ ապրիլի 23-ին, ժամը 19։15-ին լինել Հանրապետության հրապարակում, միանալ ջահակիր երիտասարդությանը, միանալ պայքարին՝ ընդդեմ նվաստացման, պարտության, հայրենազրկման կործանարար քաղաքականության։

Скажем нет отуречиванию Армении, деарменизации Арцаха – блок «Армения»
23 апреля с площади Республики стартует традиционное факельное шествие. Сегодня в ней больше смысла и содержания.
В диалоге между Арменией и Турцией, когда армянская сторона четко выполняет выдвинутые на протяжении десятилетий турецкие предусловия, преступному преемнику, совершившему Геноцид армян Османской империи, предоставляется возможность предъявить новые амбиции и требования нашему народу и государству. В то же время действующая власть Армении, отказываясь от обязательств международного признания Геноцида армян, защиты прав нашего народа, закрепленных в Декларации о независимости Армении и Конституции, пытается создать у международного сообщества впечатление, что граждане Армении поддерживают их пораженческую политику.
Присутствие десятков тысяч наших соотечественников на факельном шествии и шествие к мемориалу памяти жертв Геноцида армян «Цицернакаберду» станет символом нашего всенародного НЕТ политики этих властей.
Призываем всех вас 23 апреля в 19:15 собраться на площади Республики, присоединиться к несущей факелы молодежи, к борьбе против унижения, поражения, разрушительной политики по лишению Родины.