Դիմադրության շարժումը մոտենում է կարևոր հանգրվանի. հունիսի 3-ին, ժամը 16։00-ին պետք է հավաքվել Ֆրանսիայի հրապարակում. Իշխան Սաղաթելյան
Սիրելի հայրենակիցներ, Դիմադրության շարժումը մոտենում է կարևոր հանգրվանի։
Խորհրդարանական պետության ներկայացուցչական բարձրագույն մարմնում՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովում, երկրի համար օրհասական այս իրավիճակում, օրվա իշխանությունը մերժում է ազգային և պետական շահերին առնչվող կարևորագույն հարցերի վերաբերյան կարմիր գծեր սահմանելը և դրանով իսկ մեկ անգամ ևս փաստում, որ իրենք կապ չունեն մեր պետության և ժողովրդի հետ։
Վաղը՝ ժամը 16։00-ին խորհրդարանում նշանակված է արտահերթ նիստ, մենք գնալու ենք խորհրդարան։ Մինչև այդ ժամը բոլորի համար կա հնարավորություն արտահայտելու իրենց դիրքորոշումը։
Նրանց մեծամասնության համար այդ շանսը դեռ կա։ Նրանք դեռ կարող են ազատվել երկիրը թշնամուն հանձնելու, պետականությունը կործանելու խայտառակ այս գործընթացի բարոյական պատասխանատվությունից։
Նրանք դեռ կարող են տարանջատվել Նիկոլից:
Սիրելի հայրենակիցներ, սա նյարդերի պայքար է։ Հիմա մենք պարզապես պարտավոր ենք ամուր լինել և շարունակել այս իշխանությունների կազմաքանդման գործընթացը։ Վաղն այդ առումով շատ կարևոր օր է։
Հունիսի 3-ին ՝ ժամը 16։00-ին կրկին պետք է հավաքվել Ֆրանսիայի հրապարակում, նախ աջակցել ըննդիմադիր ֆրակցիաների մեր պատգամավորներին և ապա՝ կախված խորհրդարանում տեղի ունեցող գործընթացներից, որոշել մեր հաջորդ անելիքները։ Վաղը մենք բոլորս ունենալու ենք Արցախի և հայ-թուրքական հարաբերությունների հարցում սեփական ընտրությունը կատարած բոլոր գործիչների անուն-ազգանունները։
Ուստի, սիրելի հայրենակիցներ, պատրաստվում ենք վաղվա օրվան։ Մենք ճիշտ ընթացքի մեջ ենք։ Պայքարը պետք է հասցնել հաղթական ավարտին։

«Завтрашний день очень важен»: Сагателян призвал сограждан собраться 3 июня на площади Франции в Ереване
Созванное завтра по инициативе внеочередное заседание парламента назначено на 16:00, сообщил вице-спикер НС Армении от оппозиции Ишхан Сагателян.
«Мы отправимся в парламент. А до этого у всех есть возможность высказать свою позицию», – написал Сагателян на своей странице в Facebook. По его словам, Движение сопротивления подходит к важной точке.
«В высшем представительском органе парламентского государства, в Национальном Собрании Республики Армения, в судьбоносный для страны момент, нынешняя власть отказывается от обозначения красных линий относительно важнейших вопросов, касающихся национально-государственных интересов, и тем самым еще раз констатирует, что они не имеют отношения к государству и народу», – написал Сагателян.
Он добавил, что для большинства из них еще есть шанс, они еще могут отмежеваться от Никола Пашиняна.
«Дорогие соотечественники, это борьба нервов. Сейчас мы просто обязаны быть крепкими и продолжать процесс по расформированию этой власти. В этом плане завтрашний день очень важен», – отметил Ишхан Сагателян.
Он заявил, что 3 июня в 16:00 надо вновь собраться на площади Франции в первую очередь в знак поддержки оппозиционных депутатов, а затем определиться с дальнейшими планами в зависимости от событий в парламенте.
«Завтра у нас будут имена и фамилии всех деятелей, сделавших свой собственный выбор в вопросе Арцаха и армяно-турецких отношений. Поэтому, дорогие соотечественники, готовимся к завтрашнему дню. Мы на верном пути. Надо довести борьбу до победного конца», – написал Сагателян.