Լավրովը հունիսի 10-ին կայցելի Երևան
ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը հունիսի 10-ին կայցելի Հայաստան ՝ մասնակցելու ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին: Այդ մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Միջոցառման ընթացքում նախատեսվում է կարծիքների փոխանակում միջազգային, տարածաշրջանային իրավիճակի և ՀԱՊԿ անդամ երկրների վրա դրա ազդեցության վերաբերյալ:
Զախարովայի խոսքով, Երևանում կստորագրվի արտաքին քաղաքականության, պաշտպանության և անվտանգության հարցերի շուրջ՝ երկրների ներկայացուցիչների խորհրդակցությունների՝ 2022-2024 թթ. ծրագիրը:

Сергей Лавров 10 июня посетит Ереван
Глава МИД РФ Сергей Лавров 10 июня примет участие в заседании совета министров иностранных дел ОДКБ в Ереване, заявила официальный представитель российского дипведомства Мария Захарова.
«10 июня в Ереване министр иностранных дел России Сергей Лавров примет участие в очередном заседании Совета министров иностранных дел Организации Договора о коллективной безопасности. Армения председательствует в ОДКБ в текущем году», – сказала она на брифинге.
Ожидается, что по итогам будет подписан план консультаций представителей стран-членов ОДКБ по вопросам внешней политики обороны и безопасности на 2022-2024 годы.