Վլադիկավկազում 35-ամյա Օսմանովը դանակահարել է հայազգի վարորդին. վարորդի հարազատները գնացել են հիվանդանոց ու սպանել Օսմանովին (տեսանյութ)
Որովայնի հատվածում դանակահարված տարեց հայազգի տղամարդու ընտանիքը Վլադիկավկազի հիվանդանոցներից մեկում իրավապահների աչքի առաջ հաշվեհարդար է տեսել կասկածյալի նկատմամբ:
Ինչպես գրում է gazeta.ru-ն, այս մասին հայտնում է Baza Telegram ալիքը (տեսանյութ
Աղբյուրը մանրամասնում է, որ ամեն ինչ սկսել է նրանից, որ կեսգիշերին 79-ամյա տաքսու վարորդ Սերգեյ Գրիգորյանը տեղ է հասցրել 35-ամյա ուղևոր Մուրադ Օսմանովին։ Ուղևորության ընթացքում նրանց միջև կոնֆլիկտ է սկսվել, ինչի պատճառով Օսմանովը դանակով հարվածել է տղամարդու որովայնին։
Տաքսու վարորդը ծանր վիճակում տեղափոխվել է հիվանդանոց, իսկ հարձակվողը բերման է ենթարկվել և տեղափոխվել նույն բուժհաստատություն, քանի որ նրա ձեռքը վիրավորվել է։ Այնուհետև հիվանդանոց են եկել նաև Գրիգորյանի հարազատները։ Մասնավորապես նրա թոռը միջանցքում տեսել է պապիկի վրա հարձակվողին, վազել ու ոստիկանների աչքի առաջ վիրավորել ոտքից ու մեջքից։ Բժիշկները Օսմանովին առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել, սակայն մինչ Օսմանովը սպասում էր շտապօգնության սենյակում, Գրիգորյանի որդին հարվածել է նրա կրծքավանդակին և որովայնին։ Այնուհետ Գրիգորյանի այլ հարազատ ատրճանակից մի քանի անգամ կրակել է երիտասարդի վրա։ Ոստիկանության աշխատակցին հաջողվել է վնասազերծել տղամարդուն։

В больнице Владикавказа семья пострадавшего 79-летнего таксиста Сергея Григоряна убила обидчика их дедушки (видео)
В одной из больниц Владикавказа семья пожилого мужчины, которого ударили ножом в живот, расправилась с подозреваемым на глазах у сотрудников правоохранительных органов, сообщается в «Telegram»-канале «Baza».
В полночь 79-летний таксист Сергей Григорян подвез 35-летнего Мурада Османова. Во время поездки между ними произошел конфликт, из-за которого молодой человек ударил мужчину ножом в живот. Таксиста в тяжелом состоянии увезли в больницу, а нападавшего задержали и отвезли в то же медицинское учреждение, так как у него была повреждена рука.
В больницу приехали и родственники пожилого мужчины. Его внук увидел в коридоре нападавшего, подбежал и ранил его в ногу и спину на глазах у полицейских. Врачи оказали первую помощь молодому человеку. Однако, пока Мурад Османов ожидал в приемном покое, сын пожилого потерпевшего ударил его в грудь и живот. Затем другой родственник несколько раз выстрелил в молодого человека из пистолета. Сотрудник полиции сумел обезвредить мужчину.