ՔՊ-ական պատգամավորի և փոխմարզպետի հարզատները ավտոմատով կրակել են Փաշինյանին հայհոյող երիտասարդների վրա. կա մեկ զոհ և հինգ վիրավոր
ՔՊ պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի հարազատները և ՔՊ Արագածոտնի փոխմարզպետ Էդգար Փարվանյանի հորեղբոր որդին վիճաբանել են ապարանցի մի խումբ երիտասարդների հետ, ինչի հետեւանքով վերոնշյալ մարդիկ (Մաթոսի և Էդգարի բարեկամներն ու ընկերները) կալաշնիկովով կրակել են երիտասարդների վրա, այս պահին կա մեկ զոհ և մի քանի վիրավորներ տարբեր բարդության։ Դեպքը տեղի է ունեցել Ապարանի Նիգավան միջնահատվածում։
Մեր տեղեկություններով ՔՊ-ականների հարազատները կրակել են երիտասարդների վրա, քանի որ նրանք հայոհյել են Նիկոլ Փաշինյանին։
Մենք փորձեցինք կապ հաստատել ոստիկանության մամուլի ծառայության հետ, բայց մեր զանգերն անպատասխան մանցին։ Արագածոտնի մարզպետարանի հետ ևս կապ հաստատել չհաջողվեց։ Իշխանությունները անհապաղ պետք է հրապարակային ներկայացնեն դեպքի մանրամասները։
Միջադեպին տեղյակ անձանց խնդրում ենք կապ հաստատել մեր խմբագրության հետ, եթե կան լուսանկարներ կամ տեսանյութեր, ապա խնդրում ենք այն ուղարկել [email protected] էլէկտրոնային հասցեին։

Родственники депутата и вице-губернатора от ГД обстреляли молодых людей, которые обругали Пашиняна: есть погибший и 5 раненых – СМИ
Родственники депутата от «Гражданского договора» Матевоса Асатряна и двоюродного брата провластного заместителя губернатора Арагацотна Эдгара Парваняна устроили потасовку с группой молодых людей из Апарана, в результате которой вышеупомянутые лица (родственники и друзья Матевоса и Эдгара) начали беспорядочно стрелять по ним из автомата Калашникова. Один из участников драки погиб на месте, несколько человек получили ранения различной степени тяжести. Инцидент произошел в районе Нигаван города Апаран, сообщает «Politik.am».
По информации сайта, родственники членов ГД стреляли в молодых людей за то, что те обругали Никола Пашиняна.
Корреспондент инфоиздания попытался связаться с пресс-службой полиции, но его звонки остались без ответа. Связаться с администрацией Арагацотнской общины также не удалось. Власти должны немедленно представить подробности дела общественности.