Հայաստանում այլևս երբեք ոչ ոք զենքով հարց չի լուծելու. ինչ էր ասում Փաշինյանը 2018 թվականին (տեսանյութ)
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, հունիսի 19-ին կրակոցներ են հնչել Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքի սկզբանամասում։ Մենք տեղեկացրել էինք, որ նախ վիճաբանություն է տեղի ունեցել ՔՊ պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի հարազատների և Արագածոտնի փոխմարզպետ Էդգար Փարվանյանի հորեղբոր որդիների միջև, որի ընթացքում էլ հնչել են կրակոցներ։
Նախնական տեղեկությունների համաձայն կա երկու զոհ և հինգ վիրավոր։
Շրջանառվող վարկածն այն է, որ երիտասարդները հայհոյել են Նիկոլ Փաշինյանին, ինչից հետո տեղի է ունեցել միջադեպը:
Ստորև ներկայացնում ենք տեսանյութ, թե ինչ էր ասում Նիկոլ Փաշինյանը 2018 թվականին․
«Ես ուզում եմ ասեմ, որ թույլ չեմ տալու, որ մեր սիրո և համերաշխության հեղափոխությունից հետո կանգնի և ասի՝ ես զենքով հարցեր կլուծեմ, զենքով այլևս հարցեր չեն լուծվելու»:

В Армении отныне никто не решит свои вопросы посредством оружия, заявлял Пашинян в 2018-ом (видео)
19 июня прозвучали выстрелы в городе Апаран Арагацотнского марза РА. Как сообщают СМИ, сначала произошла ссора между родственниками депутата ГД Матевоса Асатряна и двоюродными братьями заместителя губернатора Арагацотна Эдгара Парваняна, в ходе которой и прозвучали выстрелы. По предварительным данным, есть две жертвы и пять раненых. Циркулирует версия о том, что молодые люди обругали премьера Никола Пашиняна, после чего произошел инцидент.
Напомним, что в 2018 году Никол Пашинян обещал, что в Армении отныне никто не решит свои вопросы посредством оружия.