Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխությունը ձգձգվում է
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի՝ նոր ակումբ տեղափոխությունը հետաձգվում է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ինչպես գրում է La Gazzetta dello Sport-ը հայ կիսապաշտպանի տեղափոխությունը երկարում է, քանի որ մինչ հունիսի 30-ը Մխիթարյանը լինելու է «Ռոմա»-ի ֆուտբոլիստ: Հայ ֆուտբոլիստը պաշտոնապես կներկայացվի գալիք շաբաթ: Մխիթարյանը հունիսի 22-ին արդեն իսկ անցել է նոր ակումբ տեղափոխվելու հետ կապված բուժզննումը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ «Ինտերի» հետ նրա պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2024 թվականը:
Մխիթարյանն իտալական Սերիա Ա-ում է 2019 թվականից: Հռոմեական «Ռոմայի» կազմում հայ կիսապաշտպանը դարձել է Կոնֆերենցիաների լիգայի անդրանիկ խաղարկության հաղթող:

Переход Генриха Мхитаряна затягивается, он будет представлен на следующей неделе
Как сообщает «Арменпресс», со ссылкой на «La Gazzetta dello Sport», трансфер армянского полузащитника затягивается, Мхитарян будет футболистом «Ромы» до 30 июня. Армянский футболист официально будет представлен на следующей неделе. 22 июня Мхитарян прошел медосмотр, связанный с переходом в новый клуб.
Ранее сообщалось, что зарплата Генриха Мхитаряна составит около 4,2 млн евро с учетом премий. Его контракт с «Интером» рассчитан до 2024 года.
Генрих Мхитарян выступает в итальянской Серии А с 2019 года. Армянский полузащитник в составе римской «Ромы» стал победителем первого турнира Лиги конференций.