Հակառակորդը կրակել է Ելփին գյուղ տանող ճանապարհի և մարտական դիրքերի ուղղությամբ, վնասվել է քաղաքացիական ավտոմեքենա․ ՊՆ
Հուլիսի 7-ին, ժամը 16։15-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր, այդ թվում նաև խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան, մասնավորապես՝ Վայոց Ձորի մարզի Ելփին գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի, ինչպես նաև դեպի գյուղ տանող ճանապարհի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է քաղաքացիական ավտոմեքենա։
Պաշտպանության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ հայկական կողմի պատասխան գործողություններով ադրբեջանական ստորաբաժանումների կրակը լռեցվել է։

Азербайджанские ВС обстреляли армянские позиции в районе села Елпин и дорогу в Вайоцдзорском марзе
Подразделения ВС Азербайджана 7 июля около 16:15 открыли огонь из стрелкового оружия, в том числе крупнокалиберного, по армянским военным позициям, расположенным на западном участке армяно-азербайджанской границы, в частности, в районе села Елпин Вайодзорского марза, а также в направлении дороги, ведущей к селу. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении
В результате обстрела был поврежден гражданский автомобиль.
«Ответными действиями армянской стороны огонь азербайджанских подразделений был подавлен. Пострадавших с армянской стороны нет», – говорится в сообщении.