Բացի Թագուհի Թովմասյանից ու Իշխան Զաքարյանից՝ մյուս ընդդիմադիր պատգամավորներին ուզում են զրկել մանդատից
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հուլիսի 14-ին դիմելու է ՍԴ՝ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների բոլոր պատգամավորներին մանդատից զրկելու հարցով։
Ցանկում ընդգրկված են 33 պատգամավոր, չկան միայն «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանի և նույն խմբակցությունից դուրս եկած Իշխան Զաքարյանի անունները։

Совет НС обратится в КС для лишения оппозиционеров депутатских мандатов
14 июля председатель Национального собрания РА Ален Симонян обратится в КС по вопросу лишения мандатов всех депутатов от фракций «Армения» и «Честь имею».
В список включены 33 депутата, кроме Тагуи Товмасян (депутат от фракции «Честь имею») и покинувшего ту же фракцию Ишхана Закаряна.