Կարեն Կարապետյանը հաստատել է, որ «Ֆլորենս» ռեստորանն իրեն է պատկանում
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը «Մեդիամաքս»–ի հետ հարցազրույցում հաստատել է օրերս մամուլում շրջանառվող այն լուրերը, որ ինքը Հրազդանի կիրճում շքեղ ռեստորանային համալիր է կառուցում։
«Նախ և առաջ, այդ շինության անունն է ոչ թե «Վենեցիա», ինչպես գրել էին, այլ «Ֆլորենս»: Այո՛, այդ կառույցի հետ ես առնչություն ունեմ: Հրազդանի կիրճում մենք մի խումբ ընկերներով կառուցել ենք ռեստորանային համալիր: Ընդ որում, այդ ընկերներիս մի մասը արտասահմանից է: Վստահ եմ, որ լավ բան ենք կառուցել , ու մեր արածի համար չեմ ամաչում: Ցանկանում եմ, որ ուրիշները ևս իրենց ընկերներին հրավիրեն ներդրումներ անելու Հայաստանում: Իսկ ինչ վերաբերում է իմ միջոցներին, որոնք ուղղվել են այդ համալիրի կառուցմանը, ես դրանց օրինականության բոլոր ապացույցներն ունեմ: Թող որևէ մեկը չկասկածի»,–հայտարարել է Կարեն Կարապետյանը:
ԶԼՄ–ն գրել էր, որ Երևանի քաղաքապետն այդ շքեղ ռեստորանը կառուցում է ի պատիվ դստեր, քանի որ այնտեղ է մտադիր անցկացնել նրա հարսանիքը:

Мэр Еревана подтвердил, что ему принадлежит роскошный ресторанный комплекс «Флоренс»
В эксклюзивном интервью «Медиамакс»  мэр  Еревана Карен Карапетян подтвердил распространенную на прошлой неделе информацию о том,  что ему принадлежит роскошный ресторанный комплекс в Разданском ущелье.
«Прежде всего, название этого строения не “Венеция”, как было написано, а “Флоренс”. Да, я имею к нему отношение. В Разданском ущелье с группой друзей мы построили ресторанный комплекс. Причем часть этих друзей – из зарубежа. Уверен, что мы построили красивое здание, и мне не стыдно за сделанное. Хотел бы, чтобы и другие приглашали своих друзей делать инвестиции в Армении. А что касается моих средств, направленных на строительство этого комплекса, то у меня есть все доказательства их законности. Пусть никто в этом не сомневается», - заявил мэр.
Отметим, что, согласно публикацям СМИ, Карен Карапетян строит этот ресторан в честь  своей дочери, чтобы сыграть там ее свадьбу.